stari de rau dupa operatia de fiere

25-05-2008
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
Buna Ziua. Am 30 ani si sunt op. laparosc. de 3 ani de atuncea am mereu probleme cand am diaree, cand am balonare, dureri in dreapta. Oare asa raman toata viata? Inainte nu aveam asa ceva. Simptomele au aparut dupa operatie / am avut o piatra de 2, 5 cm.de aceea m-am operat. Ce se mai poate face pentru a nu mai avea asa discomfort ba diaree, ba balonare sau durere in dreapta? Mentionez ca suntem mai multe pers. care dupa operatia de bila avem asa simptome. Mai e ceva de facut.? am luat debridat, gastrofait la recomandarea gastroenteorologului dar tine cat iau in rest iara. o zi balonare, o zi diaree, o zi durere, rar o zi in care nu am una din astea. VA MULTUMESC. ASTEPT RASPUNS!
8 comentarii
0
30-10-2008, ora 13:23
camymary
Nu este medic/terapeut
camymary
Buna, spune-mi si mie te rog daca ai gasit vreo rezolvare pt situatia ta. Si eu am aceeasi problema si toata lumea imi spune sa ma grija ce mananc, sa ma odihnesc...iar eu ma simt rau si numai cu aer. M-am operat de vreo 6 luni si ma simt din ce in ce mai rau. Mi s-a spus ca in timp o sa treaca dar daca tu spui ca au trecut deja 3 ani de la operatia ta... Astept cu interes raspunsul tau. Merci.
0
31-10-2008, ora 19:54
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
acuma nu stiu daca si tu ai diaree dar eu am inca
sunt chiar saptamani in care nu am asta ca deja sunt 3 ani aproape 4 am luat gastrofait 3 pe zi inainte de masa si debridad 3 pe zi dupa masa , acuma iau obligeana pastile de la mag. naturist . bine nu sunt ca si azi am avut diaree si dureri etc dar mai am si zi bune si asta e un lucru bun
0
31-10-2010, ora 19:50
ank90ancuzzy
Nu este medic/terapeut
ank90ancuzzy
buna ziua!am fost operata de piatra la fiere acum 1 an jumatate si in general dimineata ma trezesc cu gura amara.este normal?dupa atata timp?
0
14-11-2010, ora 16:18
rodicam
Nu este medic/terapeut
rodicam
buna ziua, eu am fost operata in luna august 2010, in primele 3 zile dupa operatia laparoscopica am avut scaun normal dar de atunci sunt constipata, am scaun la cateva zile distanta. Nu stiu ce sa mai cred deoarece am auzit de la mai multe persoane ca au diaree dupa astfel de operatii, in schimb eu sunt opusul. As dori sa stiu daca mai exista astfel de persoane cum sunt eu si ce remediu exista( naturist daca se poate) si daca stiti cumva si cauza. In rest, am uneori arsuri la stomac atunci cand mananc ceva dulce.
0
03-01-2014, ora 15:15
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
eu am diaree dupa operatia de colecist, sunt operata de 1 luna si am primit augmentin la iesirea din spital dupa care am facut diaree, abea o stapanesc, dar se vede clar in scaun bila.
0
07-01-2014, ora 22:28
dava
Nu este medic/terapeut
dava
Posibil sa ai sindromul postcolecistectomie, l-am avut si eu
0
21-07-2019, ora 20:26
Ramona Elena Shonny
Nu este medic/terapeut
Ramona Elena Shonny
Buna Dava, imi poti spune, te rog cum ai rezolvat problema, si ce simptome ai avut dupa? Mulțumesc frumos
0
07-01-2020, ora 18:20
Andre1234
Nu este medic/terapeut
Andre1234
Buna seara! Pe data de 25 Decembrie s-a împlinit o luna de la operația de colecist. Înainte de Craciun am
Avut diaree timp de aprox 5 zile, dupa care mi-am revenit, iar de duminica a revenit din nou. Am
Programare la gastroenterolog in data de 13 Ianuarie si o sa revin cu detalii.cum va simțiți? Fac precizarea ca diareea este însoțită si de greață
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar balonările?
  • De ce apar pietrele la fiere?
  • Diareea bebelușului
  • Pietrele la fiere pot crește cu o cincime riscul apariției bolilor de inimă
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Balonarea: alimente de evitat și ce să adaugi în dieta ta
  •