SPLINA OPERATA

07-07-2012
maryvr
Nu este medic/terapeut
maryvr
In 2001 din cauza durerilor de spate mi s-a descoperit la eco chist in splina.Dupa o luna de teste la SPIT JUD TM am fost operata si mi s-a scos doar chistele splenice seroase ramanand camasa chistului.Nu mi s-a facut splenectomie pt ca aveam niste urme pe plamani de la o boala veche...Dupa 4 ani la eco mi s-a spus ca am chist de 2 cm diametru(la operatie au fost 5cm).Nu am mers mai departe cu investigatiile considerand si prima operatie inutila intrucat problema mea de spate nu a disparut, durerea nu era de la splina, probabil puteam trai si cu chistele acolo si neglijand spatele pt splina am ajuns sa ma operez de hernie de disc in 2005.Acum am inceput sa am dureri in zona splinei sub coaste, suportabile dar cu puseuri mai puternice din cand in cand.Precizez ca am facut de curand bai termale cu sulf pt spate.Va rog sa imi spuneti daca am voie sa fac aceste bai in conditiile in care chistul este refacut(ceea ce mi s-a spus/estimat dupa operatie).NU vreau sa mai ajung la operatie pentru ca desi am suferit mai multe interventii chirurgicale, aceasta a fost cea mai cumplita.Nu mi s-a spus si nu am gasit niciunde ce am voie si ce nu, sa fac sau sa mananc in cazul 'chisturilor splenice seroase'Medicii ma trimit la cel care m-a operat care nu mai profeseaza acolo.VA MULTUMESC
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.