SPIRULINA - "medicament minune"?

23-01-2008
gabriela 42
Nu este medic/terapeut
gabriela 42
Am inceput sa iau spirulina de doua luni si vad ca ma simt foarte bine. Adica nu mai am probleme cu magneziul, cu calciul, mi s-a reglat si ciclul, am putere de munca si rezistenta la efort intelectual prelungit.
Totusi cat timp pot lua spirulina fara ca sa dauneze.
Mentionez ca in prezent iau 3 capsule pe zi de 500 mg inainte de mese cu 1/2 ora.
Si daca imi poate spune cineva ce pot face ca sa am un somn linistit si neintrerupt.
Multumesc anticipat!
4 comentarii
0
23-01-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
Este intr-adevar un supliment nutriotal foarte bun ce regleaza foarte multe in special disfuntia tiroidiana si aceasta e o cauza frecventa de pierdere a mineralelor in special calciu si magneziu.Ideal e sa il iei cel putin 3 luni apoi poti reduce doza la 1 tableta si sa il iei asa mai mult timp.Te pot ajuta in rpobelemele cu somnul tot cu un preparat natural.Scrie-mi -*



(*modificat de administrator)
0
23-01-2008, ora 00:00
Cosmin_B
Nu este medic/terapeut
Cosmin_B
Somnul nelinistit apare de la stres sau de la alimente... nu e indicat consumul de dulciuri, mancare grasa, sarata la cina.
0
27-01-2008, ora 00:00
ina6_radu
Nu este medic/terapeut
ina6_radu
Am suferit o nefrectomie renala dreapta -carcinom reanal pT3aNxMxL1VO, ce dieta imi recomandati pentru mentinerea celuilalt rinichi sanatos???
nu am faqt citostatice si radioterapie!!!!
Ast, va multumesc!!!:)
0
04-02-2008, ora 00:00
mihaelagologan
Nu este medic/terapeut
mihaelagologan
cum sunt valorile creatininei si ureei sangvine?ce greutate, inaltime, varsta aveti?probleme de sanatate asociate:hipertensiune, dislipidemie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: