SOLZIŞORI ALBI ÎN CAP

12-07-2015
botorea
Nu este medic/terapeut
botorea
Bună ziua, băieţelul meu de 2 luni şi jumătate este alăptat la cerere şi are de vreo 2 săptămâni o scoarţă albicioasă aşa ca nişte solzişori pe cap şi nu ştiu cum să scap de scoarţa asta.Cu ce aş putea să-l dau pe cap?????
2 comentarii
0
13-07-2015, ora 08:29
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Aplicati ulei de bebe (gen Johnson baby oil) pe scoarta din cap cu 2 ore inainte de baita pentru a se inmuia si a se desprinde mai usor la baie.
0
26-11-2015, ora 11:40
onuska5
Nu este medic/terapeut
onuska5
Bebelina mea de 2 luni a scapat de cruste cu produsele celor de la Himalaya ! De la celelate produse avea bubite rosii pe tot corpul si cand ia aparut si crusta de lapte a facut un soi de dermatita seboreica deci eram disperata si am gasit produsele astea in 2 zile nu a mai avut nimic insa crusta de pe capusor o sa o mai faca am impresia pana la 6 luni dar ce am observat este ca nu mai e atat de agresiva cu pielea bebelui. Incearca daca nu ai rezolvat pb inca. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul