SIMPTOME CIUDATE - CANCER ? V., 37 ani.

30-03-2010
vasile.jr
Nu este medic/terapeut
vasile.jr
15.01 - trezit noaptea cu frisoane si o stare subfebila, stare de rau general, fara greturi, care s-a ameliorat in urmatoarea zi. Am intrat la un regim relativ, fara grasim, alcool mai deloc, etc.
29.01 - acelasi episod nocturn, trezire transpirat, rau general + o stare de discomfort subombilicala, care s-a mentinut cateva zile. Am fost la urgenta peste 3 zile ( s-a accentuat starea de rau) unde mi s-a descoperit o infectie urinara. Am urmat tratamentul pt infectio o saptamana, dar discomfortul resimtit subombilical nu a disparut. si aveam in plus o inapetenta permanenta, am slabit de la 83 kg, la 78 kg.
Analizele de sange efectuate in 5.02 au iesit relativ bine TGP marit, VSH peste limita.
15. 02 - am facut o colonoscopie ( reactie GREGENSEN pozitiva in scaun ), unde mi s-a descoperit o ulceratie 5mm, pe valva ileala, dar cu analiza biopsiei aprox, negativa.
18. 02 - de la acea data am inceput sa tusesc, mai intai sec, dupa aceea cu expectoratie ( dupa vreo 3 saptamani)
23 02 - analizele s-au ameliorat, senzatia de discomfort abdomial se mentine ( se amelioreaz a cu DUSPATALIN - un relaxant intestinal cu care am facut un tratament 2 saptamani - posibil sindrom de colon iritabil !!!)
10.03 -apar dureri cocso femurale, la inceput mai mici, dupa aceea s-au actentuat
19.03 - m-am internat intr-un spital pt analize mai amanuntite, avand urmatoarele simptome:
- inapetenta (de la inceputul lunii februarie - am ajuns la 75 kg !)
- discomfortul abdominal nu a disparut
- durerile cocso femurale la piciorul stang ( la radiografie s-a observat o calcifiere )
- tusea violenta c u expectoratii
- din 17. 03 a aparut o senzatie de cap infundat, cu un tiuit discret in urechi, si auzul diminuat, apare si o durere de scurta durata prin craniu.
LA EXTERNARE :28.03 : doar tusea s-a ameliorat in urma unui tratament cu antibiotic, in rest simptomele persista.
AJUTOR, ce investigatii sa fac ? CT , RMN ? dar de unde sa incep?
1 comentarii
0
18-04-2010, ora 14:26
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
V-am trimis mesaj privat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.