Scurgeri in sarcina

17-12-2008
denyy10
Nu este medic/terapeut
denyy10
Buna ziua, sunt insarcinata in 10 saptamani si obs.din cand in cand scurgeri bej deschis, mentionez ca am facut o ecografie acum 3 saptamani si era bine inclusiv un control(fara ecograf) acum 2 zile si mi sa spus ca este bine, col inchis, urmez tratament cu duphaston 4/zi...din ce cauza pot fi aceste scurgerii, dureri nu am...
8 comentarii
0
31-01-2009, ora 12:28
ana-maria78
Nu este medic/terapeut
ana-maria78
buna ziua! si eu sunt insarcinata si am scurgeri maroniu deschis am fost la doctor si mi-a dat duphaston timp de 10 zile cate 2 zi si no spa acum am terminat tratamentul dar am o scurgere roz deschis am fost la control si doc mi-a zis k e ok si sa nu fac efort si bai fierbinti !dar eu sunt in dubii! ce sa fac sa ma linistesc imi doresc foarte mult acest copil! si as mai vrea sa stiu cum sa calculez in ce luna sunt k doc mi-a zis k am 8 10 saptamani dar nu cre k eu am avut ultima menstruatie pe 5 decembrie!va multumesc poate imi rasp cineva!
0
27-02-2009, ora 22:08
niko_adri
Nu este medic/terapeut
niko_adri
buna ana-maria...daca tiai facut si ecograf si doctorul tia zis ca ai 8-10 sapt inseamna ca ai avut ciclu peste sarcina..ceea ce se poate intampla..
0
03-02-2010, ora 15:45
nunita
Nu este medic/terapeut
nunita
Buna! sunt insarcinata dupa calculul meu am 6 sapt, pe data de 25 febr. trebuia sa am Cm, dar mi-a venit o scurgere maronie (bej)care s-a oprit dupa 5 zile. Am sunat dr. si mi-a spus ca este normal si sa iau UTROGESTAN 2/zi, am luat si la 4 zile distanta a aparut din nou acea scurgere, putina, nu multa... Mentionez ca sunt in a 2-a zi de la aplicarea acestui tratament. pe 11 feb am programare la dr. Oare se poate sa pierd sarcina???
0
04-02-2010, ora 10:30
denyy10
Nu este medic/terapeut
denyy10
buna eu am avut 2 sarcinii cu probleme amandoua au debutat cu aceste scurgeri maronii prima am pierduto cu tratament utrogestan, la a doua am mers la alt dr.am tinut sarcina cu duphaston, utrogestan nu era bun pt.mine.am nascut o fetita...scurgeriile maro.roz rosii NU SUNT NORMALE, si asta nu este parerea mea ci a catorva dr.sfatul meu reaus la pat, si cu o perna sub fund, asta am facut si eu la sfatul medicului...sa ne auzim cu bine...
0
04-02-2010, ora 11:01
nunita
Nu este medic/terapeut
nunita
cum ai luat utrogestanul? cat timp? Eu cu duphastonul nu m-am prea inteles... prima sarcina a fost orita in evolutie... nu stiu cat timp avea ca nu mi s-a spus...
0
04-02-2010, ora 11:13
nunita
Nu este medic/terapeut
nunita
daca vreti, va dau adrea mea de mess sa mai vb, ma simt ff bine cad vb cu voi. :) -*


(*modificat de administrator)
0
04-02-2010, ora 11:23
denyy10
Nu este medic/terapeut
denyy10
pt, inceput se ia 4/zi...2 dimineata si 2 seara...doza maxima este de 6/zi...mie utrogestanul luat oral imi creea stari de ameteala si somnolenta.
0
04-02-2010, ora 11:36
nunita
Nu este medic/terapeut
nunita
mie mi s-a spus sa iau 2/z dar dupa scurgerea de ieri cred ca treb sa iau macar 3 /zi, nu stiu...ce ziceti? Nu iau oral pt ca am inceput cu el intravaginal.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții vaginale anormale în sarcină
  •