SANGERARI LA 5 LUNI DE LA NASTERE

05-03-2007
NEGREANU
Nu este medic/terapeut
NEGREANU
Problemele mele au inceput acum 4 luni si jumatate cand am nascut. Am avut lohii 2 luni dupa care mi-a venit o menstruatie foarte foarte abundenta care a durat 10 zile.Dupa aceste 10 zile am continuat sa am singerari continue dar de o cantitate mai mica. Culoarea era uneori de un rosu curat iar alte ori de un roz murdar si mucilaginoase.Mentionez ca nu am si nici nu am avut nici un fel de dureri, scurgerile nu miros deloc.Am fost la medicul ginecolog cu care am nascut, mi-a facut control, am facut ecografie si am doar ovarele putin imflamate.Mi-a spus ca nu am nimic si ca ar trebui sa merg la endocrinolog. Am fost si la endocr. iar in urma analizelor a reiesit ca nu am nicio tulburare hormonala. Mi sa prescris un tratament cu Yasmin, vitamina A si E, calciu, fier unde am carente, ce reies din analizele la sange.Medicul endocrinolog mi-a spus sa merg din nou la ginecolog, iar medicul ginecolog ma trimite la endocrinolog. Simt ca imi pierd mintile! Eu continui sa am acele sangerari iar doctorii ridica din umeri. In curand se implinesc 5 luni!!! NU MAI STIU CE SA FAC SI UNDE SA MA DUC!! VA IMPLOR AJUTATIMA! Am uitat sa mentionez ca am 32 de ani. Va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
30-07-2008, ora 00:00
ilinca80
Nu este medic/terapeut
ilinca80
Buna, si eu am avut aceeasi problema dupa cezariana. In urma cu 3 spt am mers la medic, mi-a facut eco vaginala si mi-a dat tratament timp de 10 zile cu alchemilla (picaturi de 3 ori pe zi, vezi instructiunile), ciprinol 2 pe zi (1 la 12 ore)si supozitoare diclofenac. Dupa acest tratament singerarile s-au diminuat, dar nu au disparut. Acum medicul mi-a prescris pilule contraceptive, Exluton.Am 7 zile de tratament si ieri singeraile s-au oprit. Se pare ca e vb de o dereglare hormonala. Poate functioneaza si in cazul tau, dar mai intii cere sfatul unui medic.Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația după sarcină
  • Menstruația după naștere
  •