S-a rupt prezervativului si a ramas varful in vagin !

24-08-2011
ionel1988
Nu este medic/terapeut
ionel1988
Buna seara! In urma cu 2 seri, am avut o mare neplacere dupa o partida de sex... am ejaculat si cand am iesit din ea am sesizat ca s'a rupt prezervativul iar varful prezervativului a ramas in vaginul partenerei ! Urmatoarea zi am mers si i'am cumparat postinor 2. Prima pastila a luat'o la aproximativ 15 ore dupa contactul sexual iar a doua pastila la 12 ore dupa prima. Problema care ma framanta pe mine este ca nici astazi nu a iesit acea bucata de latex si mi'a spus ca are si ceva scurgeri vaginale. Din pacate ea este incapatanata si nu vrea sa mergem la medic in ciuda insistentelor mele, preferand sa astepte "ca trb sa iasa". Precizez ca acest scenariu s'a petrecut si in urma cu 4-5 luni... a luat postinor 2, dar atunci bucata de latex a iesit urmatoarea zi in timp ce facea sport.
Ati putea sa imi spuneti va rog la ce riscuri se expune?
1 comentarii
0
25-08-2011, ora 00:09
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. Nu este niciun risc.
2. 4-5 luni ? Putin probabil ca acea bucata sa mai fie acolo, cel mai probabil a fost antrenata de fluxul menstrual
3. Este recomandabil ca, daca folositi prezervative, sa le cumparati numai din farmacie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici