Ruptura de tibie

21-06-2014
Luca Adrian
Nu este medic/terapeut
Luca Adrian
Buna Ziua,
Ma numesc Firulete Ion-Adrian am 23 de ani.
Pe data de 18 mai 2014 am avut un accidenct de masina, dupa un RMN facut la Bucuresti sa constatat ca am o RUPTURA DE TIBE DEPLASATA si care trebuie operat. Dupa 3 zile am fost operat la picior au fost bagate 2 tije de titan tot a decurs perfect.Picioru a stat timp de 2 luni intro atela de rasina (am mai desfacut atela dor pentru a curata rana cu betadina).
Acum dupa 2 luni am incerc sa pasesc incet incet dar problema este ca am rotula umflata si dureri foarte mari sub rotula cand pasesc.Am facut si exerciti in flexie am undeva la 60-65 grade si tendoanele putin blocate...
CE POT FACE PENTRU A NU MAI AVEA DURERI ASA MARI LA ROTULA SAU CARE ESTE CAUZA DE MA DOARE ROTULA
2 comentarii
0
21-06-2014, ora 17:18
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Consultati medicul ortoped operator.
0
21-06-2014, ora 17:37
Luca Adrian
Nu este medic/terapeut
Luca Adrian
Imi este rusine sa spun treaba asta.
Am fost la spitalul jud.valcea pt a vedea ce am la rotula iar doctorul a zis sa ma duc ca se va trage singur nici cel putin nu sa uitat la picior.
Tin sa mai precizez ca langa rotula este un os iesit in afara care este destul de vizibil.
Daca stau in pat nu am nici un fel de durere.
Va multumesc domnu doctor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul