Rog urgent un raspuns. Neoplasm Bronhopulmonar LSS Stadiu IIIA

14-06-2014
Believe6
Nu este medic/terapeut
Believe6
Buna seara,
Tatal meu are 60 de ani si are o tumoare canceroasa la palamanul stang. Ieri a primit diagnosticul: Neoplasm Bronhopulmonar LSS Stadiu IIIA ( T4N2MX), BPOC Stadiu IV Clasa de Risc B, Bradicardie Sinusala si Casexie. Rezultatul la CT este: Tumora mediastino-pulmonara stanga, stadializare CT T4 N3 M1 ( metastaze pleuro- pulmonare suprarenaliana stanga) ; Bronsiectazii bilaterale, Emfizem pulmonar bilateral ; Minima pleurezie inchistata bazala stanga.
Rezultatul in urma biopsiei bronsice : Carcinom cu celula scuamoasa, G2
Am intrebat medicul daca exista o sansa pentru operatie si raspunsul a fost negativ, m-a indrumat catre oncolog pt a urma tratament cu chimioterapie ( i-a mai dat cateva luni). Mi s-a spus ca nu are metastaza si ca este in stadiul 3, adica intr-o faza intermediara pana la metastaza si ca are influente la distanta de metastaza. Sunt foarte bulversata de raspunsul primit si incerc sa gasesc o solutie pentru a-i salva viata tatalui meu sau de a-i prelungi viata. Va rog din suflet sa imi raspundeti daca cunoasteti un doctor care poate sa il opereze pe tatal meu sau daca ati mai intalnit acest diagnostic. Orice informatie ma poate ajuta.
Am citit foarte mult si am gasit multe informatii cu privire la tratamente alternative naturiste. Va rog sa imi spuneti ce tratament naturist este bun pentru acest tip de cancer, sau daca cunoasteti un doctor care ma poate ajuta. Va multumesc din suflet pentru orice sfat, parere, impartasire
4 comentarii
0
14-06-2014, ora 22:49
gio678
Nu este medic/terapeut
gio678
Cancerul este o boala necrutatoare si tatal meu a avut si din pacate de la diagnosticare intradevar nu a mai trait decit cateva luni..avea 43 de ani
..o intrebare : tatal dv tuseste si are o expectoratie urata asa ca si cum ar fi bucatele rosiatice? Daca da e de rau...
0
15-06-2014, ora 00:27
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Mie cand miau aparut primele trei tumori pe plaman aveam o tuse seaca dupa care cateodata ma intepau plamanii, dar cu ajutorul tratamentului urmat, optimismul meu si alimentatia care o am, recomandata de doctor si din ceea ce am citit si discutat cu alti pacienti, un ultimele 6 luni doua au stagnat au ramas la aceeasi marime, iar cea de pe colon a scazut de la 3, 7--3, 7 cm la 2--1, 6cm.
SA NU VA PIERDETI NICIODATA SPERANTA SI SA FITI OPTIMISTI.
0
16-06-2014, ora 21:39
Believe6
Nu este medic/terapeut
Believe6
Imi pare sincer rau de pierderea tatalui dumneavoastra.
Tatal meu tuseste si pana acum a avut de doua ori o expectoratie rosiatica.
Incerc din rasputeri sa gasesc o solutie pentru operatie, dar din pacate pana acum nu am primit nici un rezultat pozitiv.
As dori sa va intreb daca tatal dumneavoastra a facut chimioterapie sau a urmat un tratament alternativ.
0
16-06-2014, ora 21:42
Believe6
Nu este medic/terapeut
Believe6
Va multumesc din suflet pentru raspuns si incurajare.

Multa sanatate!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: