Rog raspuns din partea unui medic.NELAMURIRE

12-08-2009
sy
Nu este medic/terapeut
sy
Am o nelamurire in privinta vaginului, asadar rog din suflet femeile cunoscatoare sau vreun medic sa-mi raspunda. In vagin, in spate am un bulb sa-i zic asa; pozitionarea lui este in spate, ca si cum ar fi terminatie a coloanei vertebrale(daca intelegeti pozitionarea lui, locul). il am demult, insa m-am gandit ca ori este ceva trecator, ori normal. Mentionez ca stand in picioare sau culcata acesta se pliaza pe peretii vaginului; nu simt absolut nicio durere sau discomfort. Invelisul este asemenea peretilor vaginului, nu este nicio diferenta, avand o compozitie carnoasa, usor intarita.(daca dau cu unghia/degetul peste acesta simt o usoara stare de excitare, deci nu este o formatiune moarta, as putea spune) Va rog sa ma lamuriti daca acesta face parte din aparatul sexual femeiesc, si eventual cateva explicatii sau sugetii de tratament, Va multumesc.

Am uitat sa mentionez ca sunt perfect sanatoasa, iar menstruatia imi vine regulat;fiind virgina nu pot cere si sfatul/parerea partenerului despre aceasta nelamurire, daca se simte sau nu, sau este ceva anormal. Va rog sa ma lamureasca cineva, sunt ingrijorata si speriata.
1 comentarii
0
12-08-2009, ora 06:29
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca " in vagin ", " in spate " ai aceasta formatiune care " se pliaza pe peretii vaginului ", "invelisul este asemenea peretilor vaginului" cum spui ca esti virgina? Din ceea ce descrii tu reiese ca aceasta formatiune se afla in interiorul canalului vaginal.Sau nu descrii tu bine pozitionarea ei? Clitorisul nu este, caci ai spus ca acea formatiune se afla "in prelungirea coloanei vertebrale " .Atunci este ori un hemoroid extern - insa acesta nu are cum sa te excite...ori altceva.Indicat ar fi sa mergi la un ginecolog sa te vada.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.