Rog ajutor din partea unui medic

04-11-2009
anca_elysa
Nu este medic/terapeut
anca_elysa
Buna ziua, am o mare rugaminte de a-mi explica sau da cateva detalii despre ce simptome am.
In primul rand merg destul de regulat la ginecolog dar pt faptul ca nu vad din partea nici unuia interes tot umblu de la unul la altul. Simptomele mele incep cu scurgeri albicioase de care nu scap nici in urma tratamentelor care au fost multe la numar (ovule, tratament local, pastile, ceva antibiotice in doza unica.), si la fiecare consult mi se spunea acelasi lucru ca sa nu imi fac probl ca nu sunt singura care ma confrunt cu asa ceva.si acelasi diagnostic de fiecare data...coplita micotica.deci viata sexuala a mea si a sotului meu nu este una chiar normala din cauza acestor scurgeri neplacute.
In al doilea rand de vreo 5 luni incoace imi apare o bubita care erupe in acelasi loc nu isi schimba locul(pe vulva in partea de sus...sper ca ma exprim bine).nu simt mancarime decat usturime la contactul cu apa. apoi face o crusta, se usuca si dispare. Apare de obicei fie inaintea mesntruatiei fie dupa. Eu m-am speriat f tare crezand ca e herpes genital. eu nu am avut niciodata herpes de nici un fel, nu am avut eruptii nici la gura, in schimb sotul da, la gura. Mergand la ginecolog, unii spuneau ca bubita e din cauza colpitei, altii ca e impetigo iar o doctorita rezidenta mi-a spus ca s-ar putea sa fie o forma atipica de herpes genital.
Va rog frumos sa ma lamuriti s pe mine !!!!!!

Multumesc anticipat
2 comentarii
0
13-11-2009, ora 03:04
elisageorgiana
Nu este medic/terapeut
elisageorgiana
am o mare rugaminte.sunt destul de speriata nu stiu ce sa fac shi cum sa reactionez.de aproximativ 3 saptamani mi au aparut in zona genitala mai multe bubite unele rosii altele mai albicioase, uneori aceste sangereaza.nu stiu despre ce poate fi vorba shi imi este teama sa merg la un medic.va rog sa ma ajutati cu un sfat un raspuns...bubitele sunt de parimea unui bob de orez
0
16-11-2009, ora 20:43
madalina123
Nu este medic/terapeut
madalina123
elisageorgiana, du-te sa te vada un ginecolog, mai bine sa nu fie nimic si sa stai linistita decat sa te gandesti tot timpul la ceva mai rau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.