Rog ajutor ! ! pete pe corp doar 20-30 min

21-04-2010
z_sergiu88@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
z_sergiu88@yahoo.com
Buna ziua! Va rog mult sa ma ajutati. Sint din Republica Moldova si de 3-4 ani am probleme cu pielea si anume ma fac rosu pe abdomen, git fesieri, pe interiorul bratelor, dar nu si pe palme, fata, de la genunchi in jos. Cel mai straniu este ca la inceput apar doar citeva pete mici (2mm) pe brate la incheeturi, apoi ma fac rosu pe burta, dupa care apar pete pe fesieri, spate, am totodata si mincarimi groaznice. Tot acest proces tine doar 20-30 min, adica dupa 20-30 minute totul dispare parca nici nu am avut nimic pe piele. Am observat acest lucru cind fac sport, bascket, voley, merg la patinoar, chiar shi in autovrhicul, cind ma enervez sau stresez tare, dupa o partida de sex). Deci ex. daca sa continui sa joc voley intensiv fara sa ma opresc, pe parcurs, petele se transforma in UMFLATURI PE TOT CORPUL. Am fost la dermatolog, am urmat tratamente dar nu ajuta. Medicul a spus ca e ceva cronic dar nu si ce anume, adica continuie sa faca experimente pe seama mea. Va rog mult sa imi spunetsi ce ar putea fi asta??????Tre sa mentionez ca este unul din cei mai buni dermatologi din Chisinau. Va multumesc mult si sint sigur ca ma putetsi ajuta.
1 comentarii
0
24-04-2010, ora 18:54
MASI
Nu este medic/terapeut
MASI
Din descrierea ta pare să fie urticarie colinergică. Caută mai multe informaţii pe Internet. Sănătate şi sper să găseşti o rezolvare a problemei tale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.