Roacutanne sau nu impotriva cosurilor?

08-07-2009
VN4EVER
Nu este medic/terapeut
VN4EVER
salut, fac 20 de ani in cateva luni si.. tot ma lupt cu aceasta problema, am folosit destul de multe creme, pastile..tratamente, am ajuns la dermastyle dupa 2 sedinte, asta timp de 6-7 luni nu pot sa spun ca diferenta este vizibila dar totusi ma simt altfel, la inceputul tratamentului chiar ma simteam super bine, acum au inceput iar sa-mi apara, din cate am observat sunt anumite mancaruri care trebuiesc excluse din masa zilnica (uleiuri, dulciuri, sucuri acidulate..) Intrebarea mea este.. dupa 1 an de tratament ce nu prea da rezultate, dupa 2 ani in care m-am saturat de acnee pot sa iau roacutanne? Acele deprimari pe timpul tratamentului exista? Sunt sanse de 50% sa aiba reactie adversa? Succes tuturor celor ce trec prin aceasta perioada a vieti.. Multumesc !
5 comentarii
0
08-07-2009, ora 20:27
SORINUTU
Nu este medic/terapeut
SORINUTU
cel mai bun tratament, cred ca-i ascuns la prietena ta
0
08-07-2009, ora 20:38
VN4EVER
Nu este medic/terapeut
VN4EVER
mersi sornutu, o sa tin cont de sfatul tau :D in legatura cu asta conteaza daca faci sex protejat sau neprotejat?
0
08-07-2009, ora 20:42
SORINUTU
Nu este medic/terapeut
SORINUTU
asta-i treaba ta.daca-ti cunosti prietena bine, lasa-l draq balonul.efectul este mai" accentuat " neprotejat.stai linistit, ca toti am trecut prin asta. Apuca-te de treaba.Bafta multa.
0
09-07-2009, ora 00:12
iuliutz
Nu este medic/terapeut
iuliutz
Fa un tratament de detoxifiere cu argila, foloseste zilnic o masca de argila si o sa scapi de problema asta. Eu asa am scapat
0
03-10-2009, ora 16:10
maia24
Nu este medic/terapeut
maia24
dupa ce am luat diane 35 m-am umplut de cosuri si nu de orice fel din alea noduloase urate rau, nici nu-mi mai venea sa ies din casa.Asa ca m-am dus la medic, mi-a dat roacutanne 10mg.De cand iau nu mi-au mai aparut decat 1-2 cosuri, cred ca sunt bune pastilele, sunt abia in a doua saptamana, iar efecte adverse nu sunt decat ca mi se usuca buzele.Sper ca dupa ce termin tratamentul sa nu-mi mai apara.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: