Rivotril si Efexor pentru depresie

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
va rog daca se poate sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare.
Prietenul meu ia urmatoarele medicamente EFEXOR si RIVOTRIL. spune capentru depresie si ca nu ar avea alte probleme.
RIVOTRIL se poate recomanda si pentru depresie?
2 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Indicaþii Rivotril: Majoritatea formelor clinice de epilepsie ale sugarilor ºi copiilor, mai ales formele tipice ºi atipice de pierderea conºtienþei (sindromul Lennox), crizele Blitz-Nick-Salaam, crizele tonico-clonice primare sau secundare generalizate. Rivotril administrat i.v. sau i.m. este medicamentul de elecþie în toate formele de status epilepticus. Rivotril poate fi utilizat ºi în epilepsia adulþilor ºi în crizele focale.
0
31-12-2007, ora 00:00
C210288A
Nu este medic/terapeut
C210288A
sa nu mai ia RIVOTRIL !!!!!, si yo am fost la psiholog si mi-a recomandat medicamentul asta pentru ca i-am zis ca am depresii, dar chici ce..am ajuns sa nu mai stiu ce am facut ziua anterioara, sa fiu paranoic, retras, .mai pe scurt tulburari psihice !, sa gaseasca ceva sa-i ocupe majoriatea timpului, ceva placut, o pasiune, sa nu mai intre in starea aia depresiva, sa nu faca cum fac yo, sa bea si sa ia 5 pastile de rivotril :(( si dupa sa nu mai stie de el. E un medicament prost, ca si medici care il recomanda pacientiilor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.