Rispolept Consta

25-09-2013
bogdy23
Nu este medic/terapeut
bogdy23
Buna ziua,

Sunt suferind se tulburare psihotica de tip paranoid.Medicul imi mia dat rispolept consta 1 injectie la 2 saptamani.De cand iau rispoleptul gandesc mai greu si sunt mai incet in tot ceea ce fac am deja 4 luni de cand iau medicamentatia.
Medicul imi zice ca este normal ca nu este nici o problema.

Acuma eu va intreb e normal sa te simti putin sedat cand iei rispolept consta?
4 comentarii
2
25-09-2013, ora 21:30
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
Daca medicul zice ca este normal, acesta este raspunsul.Ar fi bine sa incercati si psihoterapie
Gasiti pe siteul copsi.ro cabinete autorizate
2
25-09-2013, ora 22:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ bogdy23

Este normal sa va simtiti putin sedat.
Aceasta stare de sedare va trece cam dupa 12 luni, dupa ce organismul se va obisnui cu medicamentul.
Dupa o perioada veti putea face injectia si la 30 de zile. Adica una pe luna in loc de doua si va fi si mai ok.

Rispoleptul injectie este un medicament foarte bun pentru baieti. Tineti-va de el ca altfel virati.

P.S.: Cele mai bune rezultate in aceste boli s-au obtinut imbinand medicatia cu credinta. Mergeti si spovediti-va si impartasititi-va si veti avea niste rezultate minunate.
Atentie cu persoanele apropiate din familie care au facut avorturi. Indrumati-le sa isi faca Canonul pentru pruncii avortati. Altfel necazurile pe care le-au comis ei cad pe noi si dam in... tulburare psihotica de tip paranoid (de nici nu inteleg de unde vine).
Este important ! Tineti-va de capul lor.

Sanatate multa va doresc !
1
27-09-2013, ora 19:03
bogdy23
Nu este medic/terapeut
bogdy23
Numa ca io am senzatia ca imi da cateodata niste raspunsuri doar ca sa imi iau medicamentul nici ea nu le gandeste.Nu mio spus clar da te sedeaza din cauza asta nu te poti concetra etc.
2
27-09-2013, ora 20:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu te poti concentra din cauza bolii in principal, iar rispoleptul, ca orice antipsihotic, sedeaza.
Citeste prospectul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: