Risc de sarcina sau nu?

14-08-2012
add.05
Nu este medic/terapeut
add.05
am avut menstruatie in iulie dupa 6 sau 7 si am avut un contact sexual neprotejat dupa data de 13 cand nu mai aveam menstruatie si am luat pilulele contraceptive Postinor si la cateva zile dupa ce le-am luat am avut menstruatie cam 3 zile mai putin decat aveam deobicei, si dupa calculele mele stiind ca am avut menstruatie dupa 6-7 iulie trebuia sa am undeva la inceputul lunii august fara sa tin cont de scurgerea pe care am avut-o din cauza acelor pastile si ma gandesc ca acum din cauza lor sa imi intarzie mai mult menstruatia sau sa fie dereglata, problema este riscul de sarcina, ar trebui sa fac un test sau sa mai astept desi am simptome premenstruale cum ar fi sani mai sensibili, balonare uneori dureri de spate si crampe in zona pelviana.ce ar trebui sa fac?
2 comentarii
0
14-08-2012, ora 19:03
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
buna, nu ti fa pb e normal sa fie dereglata din cauz apilulei. nu ai nici un risc de sarcina, mie de ex mi a venit dupa 40 de zile cand am luat postinor.:*
0
14-08-2012, ora 21:03
add.05
Nu este medic/terapeut
add.05
Ms frumos:* e prima data cand am apelat la pilula, si mi se parea chiar f ciudat desi stiam ca va fi dereglata menstruatia nu ma gandeam ca va fi asa de mult..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul