Rinosinuzita si mai multe

03-09-2012
Dragos11
Nu este medic/terapeut
Dragos11
Salut tuturor am si ue o problema in data de 31.08.2012 am fost la consultatie la orl dupa ce de vreo 1 luna aveam unele simptome si nu imi trecusera cu tratamentul de la doctorul de familie, si am fost chemat la spital pentru internare 8 zile pentru investigatii si tratament (rinosinuzita, epistaxis, sinuzita maxilo bilaterala) deja de la prima injectie incepusem sa ma simt mai bine am stat mi-am revenit nu total mi-a zis ca nu o sa imi treaca pana nu imi fac dantura acum dupa 3 saptamani au inceput sa imi revina simptomele, acestea fiind o tuse puternica de 1-2 ori pe zii cu expectoratii, senzatie ca am ceva in gat si trebuie sa trag aer puternic in piept de cateva ori pana, , se duce, , acel ceva dupa 10 sec aprox revenind iara aceea senzatie, am facut radiografie pulmonara, nimic activ, analize au iesit bune mai putin vsh, Dantura nu am apucat sa mi-o fac pentru ca am fost ocupat si imi e putin frica deoarece am, , sechele, , de la dentist.
Acum sunt foarte ingrijorat si nu stiu ce sa fac am luat sirop de brad, de patlagina si acum incerc cu miere de albine cu hrean si tusea o am deja de vreo 4 saptamani va rogh ajutatima cu niste raspunsuri, indrumari
2 comentarii
0
03-09-2012, ora 11:40
Dragos11
Nu este medic/terapeut
Dragos11
Am uitat sa mentionez ca fac sport, nu fumez, mananc echilibrat(sau mancam ca nu prea mai am daca acum numai pot face sport)
0
10-09-2012, ora 16:58
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Fa-ti dantura Dragos pentru ca in zilele noastre vizitele la dentist nu mai sunt dureroase. Si-ti spune asta o fricoasa :)
Ce investigatii au facut ca sa constate sinuzita bilaterala?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •