Rinoplastie - rezultatul se vede imediat?

16-04-2010
adelin3
Nu este medic/terapeut
adelin3
Domnule doctor, este adevarat ca in cazul unei operatii de rinoplastie rezultatul incepe sa se vada inca de pe masa de operatie? Multumesc
8 comentarii
0
16-04-2010, ora 16:45
adrian81
Nu este medic/terapeut
adrian81
Buna, tocmai am venit de la consultatie de la dr popescu si pot spune ca e super misto. daca ai ceva de intrebat te lamureste f frumos si are multa rabdare si explicatii. f tare! I-am zis ca am citit pe romedic de dansul dar mi-a spus ca numai scrie pe forumul asta. daca vrei sa-l intrebi ceva mai bine ii scrii un mail sau te programezi sa vb cu el direct. o sa-ti placa!
0
16-04-2010, ora 20:31
adelin3
Nu este medic/terapeut
adelin3
salut, mersi ptr raspuns. ti-a zis si de ce nu mai scrie aici?
o zi buna
0
19-04-2010, ora 20:32
leopop
Nu este medic/terapeut
leopop
Buna seara. Sunt noua pe forum si nu prea stiu cum sa procedez. Dar am sa incep asa: in copilarie
m-am lovit la unghiile de la maini si au crescut stramb. Am doua unghii cu, , defect credeti ca se poate face ceva ca ele sa creasca normal?
Multumesc!
0
19-07-2010, ora 12:22
anamariam
Nu este medic/terapeut
anamariam
buna ziua, in urma cu o luna am suferit o operatie de rinoplastie si deviatie de sept;de 2 saptamani am observat ca pe piramida nazala se observa o usoara denivelare; dr mi-a recomandat recent un pansament compresiv pe care sa-l pun seara inainte de culcare; aceasta este solutia acelei denivelari?
0
20-07-2010, ora 12:49
anamariam
Nu este medic/terapeut
anamariam
ma poate ajuta cineva cu un raspuns la problema care am adus-o in discutie?
0
20-07-2010, ora 13:29
adrian81
Nu este medic/terapeut
adrian81
Buna, mai era o fata pe forumul asta care avea aceiasi pb cu tine. Dr tau ce ti-a zis? Daca a zis ca e vreun hematom ceva atunci se va rezolva singur. Eu am 2 luni aprox de la rinoplastie si la inceput era mai umflat si tare intradevar, dar acum vd ca e super ok. Deci probabil si la tine e o chestie de timp
0
20-07-2010, ora 13:32
adrian81
Nu este medic/terapeut
adrian81
vaalentina era userul fetei care avea tot asa o umflatura dupa rino ca s tine
0
21-07-2010, ora 08:53
anamariam
Nu este medic/terapeut
anamariam
dr a spus ca este o inflamatie. Ideea este ca dupa ce mi-a scos atela nu aveam nimic, aceasta umflatura sau denivelare pe cartilagiu (piramida nazala) mi-a aparut la 2-3 saptamani dupa operatie. Acum stau cu un pansament fixat pe acel loc, un pansament de tip urgo. Sper sa aiba efect si sa treaca acea denivelare care pana la urma chiar este inestetica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Complicațiile rinoplastiei
  •