Rinita alergica perena-Nas infundat

02-03-2013
Muresan Larisa Anca
Nu este medic/terapeut
Muresan Larisa Anca
Din vara anului trecut mi se tot infunda nasul dupa ce imi trece raceala imi ramane nasul permanent infundat dupa cateva luni se infunda doar cate o nara, am fost saptamana trecuta la orl si mi-a dat Aerinaze sa i-au 5 zile si spray Nasonex 3 luni, mi-a spus ca am rinita alergica.Am inceput tratamentul de vreo 5 zile nu se vad prea mari schimbari. Ce parere aveti de acest tratament l-ati mai folosit este bun? am citit pe internet ca apa cu sare este buna pentru rinita ati folosit? nu imi curge nasul absolut deloc numai am nasul infundat si stranut.
9 comentarii
0
02-03-2013, ora 21:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu pot sa am pareri despre tratament pana nu vad nasul
sunt cateva forme de rinita...care se trateaza diferitf
alergiile...tin de tractul digestiv si de strea intestinelor, de regimul alimentar si caoacitatea organismului de detoxifiere
rinitele vazomotorii...tin de cir ulatia sangvina
uhnele rinite..tin de deviatia de sept, infectii dentare sau sinuzite
pe forum gaditi sfaturi pentru fiecare gorma de rinita...
0
02-03-2013, ora 22:51
Muresan Larisa Anca
Nu este medic/terapeut
Muresan Larisa Anca
Eu fac alergie la praf, mucegai la parul de animale si la polen primavara, nu am rinita vosomotorie nici de cealalta cand este praf incep sa stranut si sa imi curga nasul dar dupa aceea mi se infunda, cand o nara cand cealalta si nu se mai desfunda nu am nici deviatie de sept nici sinuzita.
0
03-03-2013, ora 11:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
in acest caz... sunt valabile curele de durata de detoxifiere
regimul alimentar corect ales..
0
03-03-2013, ora 12:47
Muresan Larisa Anca
Nu este medic/terapeut
Muresan Larisa Anca
Imi puteti explica ce are detoxifierea organismului cu alergiile nu am avut niciodata probleme cu alergia pana anul trecut.Imi spuneti ceva remedii naturiste pentru alergie si detoxifiere ceaiuri de exemplu sau altceva.Nu mi se infunda niciodata ambele nari numai cate una si mai ales noaptea ca e aerul uscat in camera.Numai cand raceam imi ramanea nasul infundat de tot vreo cateva luni.Spuneti-mi va rog cam ce regim alimentar ar trebui sa tin pentru ca medicul la care am fost nu mi-a spus nimic de regim alimentar.
0
03-03-2013, ora 12:52
Muresan Larisa Anca
Nu este medic/terapeut
Muresan Larisa Anca
De cand am probleme cu nasul ma trezesc dimineata cu durere in gat
0
03-03-2013, ora 16:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
in organism se petrec mii de reactii chimice pe secunda
reziduurile acestor reactii trebuiesc eliminate din organism, altfel se modifica ph..lichidelor din organism si celula umana nu mai functioneaza normal
in cazul cand organismul nu mai elimina aclee toxine...se cumuleaza si celula poate reactiona neadecvat... la diferiti factori externi...aceasta este reactia alergica.
aveti nevoie de un meduc naturist pentru regim corect alimentar si un tratrament...
0
03-03-2013, ora 18:49
Muresan Larisa Anca
Nu este medic/terapeut
Muresan Larisa Anca
Tratamentul Nasonex spray pe 3 luni este bun pentru alergie mi l-a dat medicul de la orl.In orasul in care locuiesc nu stiu daca sunt medici naturisti este un oras mic.Dar pe langa spray mi-a mai dat si 5 zile de Aerinaze, dar nu simt nici o ameliorare am inceput tratamentul de 5 zile sau e prea devreme pentru a simti vreo ameliorare.Pe langa tratament ar trebui sa tin si ceva regim alimentar?Imi puteti recomanda dumneavoastra ceva regim alimentar pe care sa il tin? Va multumesc mult!
0
03-03-2013, ora 20:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru a recomanda un regim personalizat si un tratament naturist pentru detoxifiere este nevoie sa stiu mult mai mukte despre Dvs, bolile cronice si regi ul alimentar, este o consultatie care se face contracost pe adresa personala de mail.
dati clic pe fvaleriu... acolo gasiti un articol / consultatie online./
0
05-03-2013, ora 14:31
Muresan Larisa Anca
Nu este medic/terapeut
Muresan Larisa Anca
Va multumesc pentru raspunsuri, saptamana asta merg la un control la orl inapoi si am sa vad ce spune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Experții avertizează asupra folosirii decongestionantelor nazale la copiii mici
  • Să înțelegem rinoreea și congestia nazală
  • Sfaturi pentru persoanele cu rinită alergică
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariția astmului și alergiilor la copii
  •