Rinita alergica

23-09-2015
Lacra Rusu
Nu este medic/terapeut
Lacra Rusu
Buna ziua, ma numesc Lacramioara, am un baietel de 5 ani jumatate, de ceva timp are nasul infundat tot timpul, curge, am mers la doctorul de familie, acesta a spus ca are polipi, am urmat un tratament cu aerius si nasonex 10 zile, dar dupa ce am incetat tratamentul a fost la fel ca inainte.Acum nu stiu ce sa fac.Credeti ca e bine sa ii fac un test pt alergie ma gandesc ca poate este alergic pt ca noi locuim la tara.Cat costa acest test si in ce consta?V.as fi foarte recunoscatoare daca mi.ati raspunde.Multumesc frumos.
2 comentarii
0
23-09-2015, ora 11:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e bine
1. sa se trateze bolile de nas, gat, urechi NUMAI la medicii ORL
fiindca se fac 6 ani de specializare si au si sculele necesare pentru investigatii corecte.
2 cititi pe forum ce ma scris despre polipi si care este legatura in tre polipi si alimentatia incorecta care contine multe alimente alergene si produce citrice, acre, acide
3 faceti consult ORL + fibroscopie nazala sa se confirme prezenta polipilor si marimea lor
4 pe forum gasiti si tratamentul cu Colargol.. care este unicul preparat care poate sa va salveze de interventie chirurgicala
0
23-09-2015, ora 15:27
Lacra Rusu
Nu este medic/terapeut
Lacra Rusu
Multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariția astmului și alergiilor la copii
  •