Rinita alergica

28-10-2014
MadalinaSin
Nu este medic/terapeut
MadalinaSin
Buna ziua!

De 8 luni nasul este in mare parte infundat, curge apos necolorat, dimineata ma trezesc cu senzaie de presiune in zona fetei;de 2 luni, de cand inceput sa se scada temperatura au inceput dureri de cap in zona tamplelor, respiratie foarte grea pe nas, cu niste'crize' de nas in care curge in continuu cam in fiecare zi, stranuturi dese.
Am fost la 2 doctori ORL, am facut radiografie SAF si cateva analize sange, iar pe baza acestora unul a spus ca am o rinosinuzita alergica si am urmat tratament :nasonex+flamexin+aerius, iar altul a spus ca este rinita alergica si am urmat tratamen nasonex+xyzal. Nici un tratament nu a dat rezultat si ma simt din ce in ce mai rau.Mentionez ca iau in continuare Nasonex, dar observ ca ma simt bine dupa ce fac inhalatii pe abur(nu pt mult timp).
Am fost si un alergolog, dar nu aveau decat polen de casa si praf, negative ambele.
NU stiu ce sa fac deoarece o sa se raceasca si mai mult afara, si cred ca o sa fie mai rau.

Va multumesc !
1 comentarii
0
29-10-2014, ora 08:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuei verificat
1. daca nu sunt infectii dentare
2. tensiunea arteriala la ambele maini cand se accentueaza durerea de cap
3. TRebuei sa citesti pe forum sau pe google
ce produse alimentare sunt Alergene si le excluzi din alimentatie
cum se fac aerosoli, inhalatii, aromoterapie, tratament cu colargol..s.a
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariția astmului și alergiilor la copii
  •