Rinita Vasomotorie

04-10-2015
Giuliano12
Nu este medic/terapeut
Giuliano12
Bună ziua. De 1 an mi se infunda nasul de fiecare data când mă pun în pat sau seara şi îmi curge foarte des. Nu am sangerari. Când stau cu capul pe pat se infunda nara opusa şi tot aşa. E foarte enervant. Am mers la mulţi medici orl, iar acum 4 zile am mers la Cluj, şi mi s-a spus ca am rinita vasomotorie. A spus doctorul ca am nevoie de operaţie care îmi va cauteriza în nas inflamaţia. Mă tem foarte tare de aceasta operaţie ţinând cont ca am şi 13 ani. Şi mai vreau sa întreb ceva. E anestezie locala sau generala ? Şi vreau sa va mai spun ca medicul a spus ca după 3 ore pot pleca acasă. O sa pot pleca acasă ? Nu o sa îmi fie cusut sau tăiat ceva la nas ? Mă tem ca după acesta operaţie sa nu îmi fie mai rău. Am făcut şi radiografie computerizată la cap, şi totul e perfect. Am făcut şi test alergologic şi a ieşit negativ. Nu sunt alergic. Voi mă sfătuiţi sa îmi fac aceasta operaţie ? Îmi va fi bine după ea ? Am făcut şi tratamente cu: aerius şi nasonex - 1 luna, 2 luni borenar şi nasonex, olynt, cu sare de mare (picaturi), şi am folosit şi aparatul salin pe timp de noapte.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: