Rinichii sau cancer?

02-08-2009
Tina21
Nu este medic/terapeut
Tina21
Sotul meu are 35 de ani, , lucreaza ca mecanic. Urineaza des, mai ales inainte si dupa actul sexual, trebuie sa urineze. De curand, dupa actul sexual, in prezervativ era un cheag de sange, apoi cand a urinat, a urinat rosu si cu cheaguri de sange. S-a plans si de dureri de rinichi dar nu foarte des. Stiu ca hematuria poate fi cauza a unei infectii urinare, litiaza, dar nu a avut febra. Poate fi de la ridicat greutate, sau de la prostata? Ma gandesc ca e prea tanar pentru a avea probleme cu prostata. Stiu de la tatal meu care a avut hematurie si a fost diagnosticat cu carcinom in vezica urinara. A vorbit cu un doctor si i-a spus ca nu e nimic, sa nu aiba acte sexuale pentru 10 zile, sa bea multe lichide si sa faca o analiza la urina.I-a mai spus ca daca nu e de la testicole e de la rinichi. Voi ce spuneti? Eu ma tot gandesc la cancer de vezica., pentru ca urina avea mult sange si cheaguri mari.
16 comentarii
0
02-08-2009, ora 20:50
Tina21
Nu este medic/terapeut
Tina21
Am uitat sa mentionez ca locuiesc in Grecia.
0
03-08-2009, ora 11:07
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu trebuie sa fie cancer, exista o gramada de alte boli care dau astfel de simptome.
V-as sfatui sa consultati un medic homeopat, mai ales ca doctorul va spune ca nu este nimic doar ca el nu gaseste nimic, ceea ce din p.d.v. obiectiv se poate vedea clar ca este gresit.
Daca va ganditi numai la cancer o sa-l si faceti poate, caci gandirea se materializeaza candva...
0
03-08-2009, ora 15:37
Tina21
Nu este medic/terapeut
Tina21
A facut ecografie la rinichi, totul e ok, si analiza la urina, i-au spus ca a fost probabil un vas de sange. Se tot plange de dureri de mijloc, Nu i-au dat nici un tratament, i-au spus sa bea lichide multe. eu vreau sa mergem si la alt doctor.
0
03-08-2009, ora 23:40
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultati alt medic internist/urolog! Sa faca si urocultura.Toate cele bune si multa sanatate!
0
04-08-2009, ora 18:06
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna, deja de la simptomul care l-ati descris "urineaza des, mai ales dupa actul sexual" cam stiu
ce remediu homeopat l-ar face bine f. repede pe sotul dvoastra. Nu exista decat 4 remedii cu astfel de simptom rar intalnit, iar cel mai des intalnit din aceste 4 vi-l descriu mai jos.

Barbatii care au nevoie de astfel de remediu are des probleme cu prostata si nu-si arata suferintele.
Prostata si cheagul de sange din urina sunt des legate una de alta.
Cine are nevoie de remediul cu pricina are in general mai multe simptome si trasaturi tipice, printre care:

1. Boala de trage in general de de la suprimarea emotiilor, a supararii, a fureiei sau a durerii sufletesti sau au fost umilite de cineva. Furia nu poate fi expresionata la astfel de oameni si sufera in interior.
2. Astfel de persoane au fost f. des victime ale unor abuzuri sau au avut parinti foarte severi si ori devin niste oameni f. blande ori niste aventurieri mari.
3. daca sunt persoane foarte blande sunt des incapabile sa se lupte pt. drepturile personale si nu sunt deloc egoiste
4. sunt persoane cam ahtiate dupa sex, des si droguri sau aventuri extreme.
5. au f. des urcioare la ochi
6. fac des cistita, mai ales dupa actul sexual sau au probleme la prostata (prostata = mandria barbatului)
7. tremura la enervare
8. au des probleme la vindecarea ranilor si a operatiilor
9. sunt ori f. somnorosi ori dorm f. putin
etc

De la un singur simptom nu se poate spune bineinteles cu siguranta ca este remediu potrivit, mai ales ca nu este singurul, dar daca confirmati multe din cele 9 puncte, mai ales primele, se poate spune destul de sigur ca remediul acela l-ar face imediat bine si atunci puteti consulta un medic homeopat.
0
04-08-2009, ora 18:35
Tina21
Nu este medic/terapeut
Tina21
DA, chiar are multe dintre cele enumerate de tine, si de atunci se plange de dureri de mijloc.. El nici nu prea vrea sa mearga la doctor.
0
05-08-2009, ora 00:18
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Si durerile de spate sunt prezente la acest remediu. Deci este un tablou evident si deci cateva globule din acest remediu homeopat ii vor lua boala cu mana. Sa consulte un medic homeopat, in Grecia sunt destui si sunt buni.
Insa ar trebui sa invetete sa-si exteriorizeze furia sau mania intr-un fel nedestructiv.
Puteti sa-mi scrieti intr-un mesaj privat care din punctele de mai sus s-au potrivit ?
0
05-08-2009, ora 00:22
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In plus ar trebui sa se mentina abstinent absolut pt. cateva saptamani caci durerile de spate vin din cauza pierderii energiei vitale datorita sexului (probabil prea des...)
0
05-08-2009, ora 00:40
Tina21
Nu este medic/terapeut
Tina21
A luat hotararea sa faca o analiza generala la sange si o urocultura. M-am speriat tare. Ma gandeam de unde atat sange, si tata a avut hematurie, nu atat de mult si ma gandeam daca el a avut atat, ce fel de cancer si in ce stadiu e?? Faceam comparatie cu cazul tatalui meu.

Va mai intreb ceva. In momentul in care pacientul bolnav de carcinom envaziv parca ii spune si mucoasa peretelui vezicii urinare este modificata, in ce stadiu este, si cat mai are de trait?

A suferit deja 2 interventii chirurgicale, prima data i-au fost inlaturate 2 tumori, una de cativa mm si cealalta de 1 cm parca, iar a doua oara alte doua tumori dar nu in acelasi loc cu cele precedente. Dupa fiecare interventie a facut 6 luni tratament local cu..imi scapa numele ceva cu RUBI..Apoi dupa aproape 1 an a avut loc cea de-a 3 hematurie. A facut analiza la urina si i s-a spus ca totul este ok, un singur element era putin crescut cel care spunea ca de curand a avut loc o interventie chirurgicala.
0
12-08-2009, ora 15:30
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
De cine vorbiti si de unde au fost eliminate tumorile ?
0
12-08-2009, ora 15:33
Tina21
Nu este medic/terapeut
Tina21
Despre tatal meu. Tumorile au fost in vezica urinara.
0
12-08-2009, ora 15:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu va pot da raspuns la intrebarea pusa... nimeni nu va poate da, in fara de Dumnezeu.
Postati va rog rezultatul tratamentului facut de sot.
Ati primit mesajul meu privat din forum de aucm cateva saptamani /zile?
0
12-08-2009, ora 16:08
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Este o iluzie sa credeti ca tumorile pt fi inlaturate cu bisturiul.

Bisturiul contribuie numai la raspandirea lor, caci tumorile cancerigene nu sunt formate din celule degenerate asa cum se banuieste de mai mult de un secol in mod complet eronat ci din o colonie de paraziti cu numele de Trichomonas.

Daca analizele tumorilor le-ar face un om interesat de adevar cu un microscop mediocru ar fi in stare sa
vada cu usurinta acesti paraziti cunoscuti de fapt prezenti in toate tumorile si de aceea si deosebirea dintre tumorile maligne si benigne.

Imprastiind prin sange acesti parazitii in tot corpul dupa slabirea sistemului imunitar in urma operatiilor, a pierderilor de sange, a transfuziilor cu sange mort si a infuziilor cu sare caustica si medicamente nu se face nimic altceva decat sa induca metastazele care in cele mai multe cazuri apar abia dupa operatii, etc.

(vezi cercetarile Prof. Enderlein, Dr. Tamara Lebedewa si altii savanti adevarati nu ale industriei farmceutice si ale robotilor ei)
http://www.zellkreis.de/tamaralebedewa.php
0
12-08-2009, ora 16:17
Tina21
Nu este medic/terapeut
Tina21
Mesajul tau din privat nu l-am primit, sper ca tu l-ai primit pe al meu. Iti multumesc mult pentru raspunsurile date.
0
12-08-2009, ora 18:17
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Apropo, vad ca nu ai primit mesajul,
remediul sotului tau este cu mare siguranta Staphysagria in potenta C30, C 200 sau mai mare (C1000) care se poate gasi la farmacii homeopate sau obtine de la un medic homoepat.
Acest remediu luat la intervale potrivite il va putea vindeca fara nici un efect advers.
0
12-08-2009, ora 18:31
Tina21
Nu este medic/terapeut
Tina21
Multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alergarea la maraton poate provoca insuficiența renală acută
  • Hematii în urină - explicații
  • Cum ne putem distruge rinichii
  • Febră și urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •