Rh negativ - a doua sarcina

09-09-2015
anamaria92
Nu este medic/terapeut
anamaria92
Buna ziua, am Rh negativ, o nastere(un baietel de un an si 4 luni). In urma acesteia am primit vaccinul pt imunizare anti D. Intrebarea mea este cand pot sa fac al doilea copil? Am inteles ca trebuie sa astept 3 ani pana la urmatoarea sarcina dar as vrea sa aud si alte sfaturi. Multumesc!
2 comentarii
0
23-09-2015, ora 18:22
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Puteti ramane din nou insarcinata si sa pastrati sarcina dar trebuie monitorizat titrul anticorpilor anti-Rh.

O zi placuta!
0
19-11-2015, ora 14:34
cmoldovan
Nu este medic/terapeut
cmoldovan
Buna ziua,
am rugamintea sa ma ajutati si pe mine cu toate informatiile pe care le puteti avea in legatura cu situatia in care as mai putea ramane insarcinata avand in vedere urmatoarele: am rh- iar sotul are rh+, am nascut doi copii sanatosi, iar al treilea a murit dupa o zi, nereusind sa primeasca transferul de sange. Primul copil are rh-, al doilea rh+, al treilea rh+. Am inteles ca daca ar avea rh- nu ar fi probleme. Am 43-44 ani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul