Rezultat PAP -un medic va rog!

03-03-2014
AlexandraT
Nu este medic/terapeut
AlexandraT
Buna seara, in urma unui test PAP mi-au iesit prezente celule endocervicale cu frotiu inflamator, coci pozitiv si inf.leucocitara abundenta! Doamna dr mi-a dat azitrox 500mg x2 doza unica si 7 zile cervugid! In urma cu 3 luni am avut o infectie cu stafilococ auriu meticilino rezistent, dupa tratament m-am vindecat insa partenerul meu nu a facut tratament!
Inainte de a-mi face analizele pentru a depista stafilococul doctorita mi-a tot dat cervugid si azitrox insa fiind meticilino rezistent nu a functionat, la momentul acela nestiind ce infectie am! Intrebarea mea este, nu s-ar putea sa am infectie cu stafilococ din nou si practic partenerul sa ma fi reinfectat. si intr-adevar sa se fi transmis pe cale sexuala..si atunci sa fac din nou acelasi tratament dar sa il ia si el si sa repet eventual PAP-ul? Cer inca un sfat medical pentru ca nu as vrea sa iau acelasi tratament degeaba a nu stiu cata oara! Multumesc
1 comentarii
0
04-03-2014, ora 11:44
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
Buna ziua! Dupa parerea mea ar trebui sa faceti un examen din secretia vag di apoi o cultura din col sa vedeti cu ce aveti infectia apoi sa luati trat tintit atat dv cat si partenerul! O zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.