Reumatism???

20-05-2006
valifieni
Nu este medic/terapeut
valifieni
Am 38 ani.De vreo 3 ani am dureri in articulatiile umerilor.Am folosit tot felul de antiinflamatoare.Durerile cedeaza pe moment apoi reapar.Mai nou ma dor si articulatiile, mai ales gleznele dar au inceput si genunchii si bratele.La ultimele analize mi-a iesit ASLO 250 si pentru prima oara a aparut si Proteina C reactiva.Am facut tratament balnear (impachetari cu parafina pe glezne, curenti cu vacuum la umeri, masaj, gimnastica medicala, bai kineto la bazinul cu apa sulfuroasa) dar degeaba.Culmea este ca in timpul mobilizarii articulatiilor durerile cedeaza si reapar in repaos.Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat?
1 comentarii
0
26-02-2007, ora 00:00
costinsimion1
Nu este medic/terapeut
costinsimion1
Buna ziua.
Am 32 ani si recent mi-am facut analiza HLAB27 la care a iesit pozitiva(prezent).Va rog sa imi spuneti ce tratament trebuie sa fac ca sa nu am probleme mai incolo. Durerea a aparut in 2001 la coloana, apoi se lasa pe piciorul drept (femur), pe urma am avut o durere in piept dupa care acum daca stau intins mai mult timp in pat durerea se lasa pe piciorul stang femur( durerea nu se duce pana la calcai, doar la femur).
Mentionez ca sunt din CONSTANTA si doresc sa stiu daca pot sa fac tratamente balneare la Techergiol sau Eforie.
Rog raspuns urgent.

Cu toata stima Simion.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.