Respiratie urat mirositoare

19-08-2014
Secrets
Nu este medic/terapeut
Secrets
Am 26 de ani si am problema asta cu respiratia urat mirositoare de ceva ani.si parca este tot mai tare!mai ales dimineaţa când m-a trezesc îmi miroase gura foarte urat câteodată nu m-a mai suport eu singura...si chiar dacă m-a spăl pe Dinţi mirosul persista nu dispare. Pe lângă problema asta m-a chinui de câţiva ani cu nişte afte care îmi ies pe limba tot timpul si câteodată m-a si dor când incord limba sau când manac si care nici un doctor nu găseşte cauza lor, am făcut analize de pe limba din gât si din nas si nu găsesc nimic...iar câteodată am impresia ca din limba vine mirosu...si din gât...pentru ca de câteva luni simt ca am tot timpu puroi in gât chiar dacă pe amigdalele nu se vede nimic si când trag aşa nasul am tot timpul secrete in gât...si câteodată mai imi ies bilete mici care miroase foarte urat si am dimineţi când m-a trezesc ca scuipatul are aşa o culoare galbuie.Am avut helicobacter la stomac dar m-am tratat...si nu mai ştiu ce sa fac ca nu mai suport mirosul asta care nu m-a lăsa nici sa îmi fac un iubit pentru ca am problema asta si va rog sa m-a Ajutaţi sa îmi Spune-ţi ce sa fac si la ce doctori sa merg! A si încă ceva mi se întâmpla odată la o luna 2 îmi dispare timp de o săptămana mirosul si aftele...si mi sa mai întâmplat de doua ori când făcut tratament cu antibiotic...acum nu ştiu dacă era din cauza lor sau nu. Aştept un răspuns va rog chestia asta m-a baga in depresii! Multumesc
7 comentarii
0
20-08-2014, ora 08:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. problemele gastrice.. revin..si e cazul de tinut un regim, stil de alimentatie sanatos tot restul vietii
2 amigdalele trebuei scoase clasic sau facut criptolizis ca sa scapi de acel cazeum din amigdale
3 infectai dentara trebuie tratata complet
0
20-08-2014, ora 16:09
Secrets
Nu este medic/terapeut
Secrets
Pentru amigdale o sa merg la un ORL...infectie dentară nu cred ca am...aşa mi sa spus la dentist ultima data...iar regimul trebuie sa i-l ţin pentru stomac?! Într-adevăr sunt foarte sensibilă la stomac am dureri mai tot timpul chiar dacă m-am tratat pt helicobacter si am făcut si ergoscopie si doamna doctor nu mi-a găsit nimic la stomac! O sa fac si un examen pentru paraziţi intestinali aşa mi sa recomandat, Dar as vrea sa îmi Spune-ţi de la ce am mirosul acesta in gura si aftele ! Pentru ca Eu nu simt ca mirosul ar veni din stomac! Multumesc
0
21-08-2014, ora 22:31
Secrets
Nu este medic/terapeut
Secrets
Aştept un răspuns de la dumneavoastră credeţi ca problema mea are soluţie?!v-am mai pus câteva întrebări ca sa înţeleg pana la urma de la ce vine problema mea si dacă exista rezolvare!
0
01-09-2014, ora 10:19
Secrets
Nu este medic/terapeut
Secrets
M-a poate ajuta cineva cu nişte sfaturi...chiar si persoane care poate sunt in aceeaşi situaţie!multumesc
0
01-09-2014, ora 11:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da problema are solutie.
prin regim corect alimentar si tratament naturist pentru problemele gastro-intestinale
citeste tot ce am scris pe forum despre refluxul gastro intestinal..si cum afecteaZA faringele si amigdalele
0
02-09-2014, ora 12:07
Secrets
Nu este medic/terapeut
Secrets
Buna ziua.credeţi ca aţi putea sa imi recomandati un tratament Naturist ! Am căutat pe forum despre reflexul gastro intestinal si care ar fi cauzele care afectează amigdalele si faringele...dar nu am găsit un răspuns ca sa spun mai concret despre cum afectează faringele si amigdalele!Mi-ar fi plăcut sa vin la un consult la dumneavoastră dar după cum am observat sunteţi din Iaşi...iar eu sunt din Cluj prea departe! :(
0
02-09-2014, ora 22:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sfaturile se acorda pe forum gratuit
un tratament necesita mult timp, sa cunosti multa informati edespre pacient, sa faci o schema personalizata.. lucru care se face numai contracost.
dati clic pe fvaleriu si acolo gasiti mai multa informatie despre consultaii online
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •