Respiratie urat mirositoare

05-02-2009
rodica.topala
Nu este medic/terapeut
rodica.topala
Buna ziua, Sunt o tanara de 28 ani, care de 2 ani are o problema suparatoare pt ea si pt cei din jur. Am o respiratie urat mirositoare. Problema a aparut dupa ce am nascut.In timpul sarcinii am avut probleme mari cu greturile si vomam foarte des.Initial cand mi-am descoperit problema respiratiei urat mirositoare am crezut ca e de vina stomacul.Mi-am facut analize(bariu, heliobacter) si mi s-a zis ca nu am nimik la stomac ca problema este in intestine. Mai ales ca in ultimul timp am avut si cateva episoade de colon iritabil. Dupa ce am baut niste bauturi carbogazoase(sprite si cola) am avut crampe abdominale severe si scaune foarte apoase(diaeice) pana am golit intreg continutul stomacului. Mentionez ca am si o intoleranta la lactoza, care e de mult si nu pot consuma lapte dulce deloc. Ideea este ca am facut tratament cu Acidophilus, cu Ecoflorina si nu am nici un rezultat pozitiv in ceea ce priveste respiratia. Am fost la medicul stomatolog, ORL, mi-am recoltat exudat faringian cautand ciuperci si fungi are ar putea sa imi dea mirosul neplacut. Nu am gasit nimik. Nu mai stiu ce sa mai fac. La toti doctorii la care am fost ma trimit acasa fara nici o rezolvare. Daca puteti sa ma ajutati va rog mult de tot sa-mi raspundeti. Ah...si ar mai fi ceva. Am observat in ultima vreme ca si sotul meu incepe sa aiba problema mea. Ne-am infectat cu vreo Candida intestinala? Mi-am facut recent o lama la ginecolog si mi-a iesit Candida. Am mai citit ca Candida ar da reactii de genul. Mentionez ca nu fumez si nu consum cafea.Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
06-02-2009, ora 08:46
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Poate fi si o infectie cu candida daca zici ca toate celelalte analize le-ai facut.l
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici