Respir doar pe o parte a gatului mucozitate in gat durere plamani coasta la respiratie

10-11-2015
Grenouille
Nu este medic/terapeut
Grenouille
Bună ziua, sunt băiat şi am 19 ani, a trecut un an de când am observat primul simptom, şi anume de secreţie foarte activă a mucozităţii în gât. Iniţial înghiţeam şi nu dădeam atenţie, până în momentul când aveam prea mulţi muci lipicioşi în gât şi nu puteam scăpa de ei decât dacă-i scuipam. Ulterior, situaţia s-a agravat, am început sa respir doar pe o parte a gâtului şi doar pe această parte a gâtului înhiţeam şi mâncarea şi apa, atunci am început să consul tot felul de medici, am trecut aparate de sutee de euro, îmi suerau că-s foarte efective, dar situaţia tot se agrava... Am căutat pe forum dar nu am găsit aşa problema la nimeni. Am ajuns după un an, să respir doar pe o parte a gâtului foarte greu având mereu gâtul plin cu mucozitate, iar când inspir aer îmi pocneşte spatele şi mă doare mă înţeapă în partea dreaptă a spatelui anume în partea gîtului care respir...iertaţi-mă dacă am scris cumva pe neînţelese, dar vă rog mult să mă ajutaţi cu un sfat, la cine aş mai putea apela ce să fac să respir cu tot gâtul... am ajuns să am foarte frecvent atacuri de panică din motivul că situaţia se agravează tot mai tare.
2 comentarii
0
11-11-2015, ora 10:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. citeste ce am scri pe forum despre Faringite
ce NU trebuei sa mananci si ce fructe sa eviti ca sa nu mai ai iritatie pe faringe
2 faci consult ORL
sa vazi daca nu este si o sinuzita
3 faci consult la pneumo-ftizio.. pentru a exclude o pneumonie
0
12-11-2015, ora 01:59
Grenouille
Nu este medic/terapeut
Grenouille
Vă mulţumesc frumos. Mâine mă duc să fac control la specialişti. Revin în curând cu detalii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.