Repiratie urat mirositoare si gat uscat

05-10-2009
magdalenatudor
Nu este medic/terapeut
magdalenatudor
Buna ziua,

Problema mea medicala este o respiratie urat mirositoare permanenta cu precadere dimineata sau in general dupa somn si inactivitate.
Am gatul uscat si lipsa de saliva in cavitatea bucala si o flegma permanenta in gat.
Am observat de-a lungul timpului ca nu datorita acestor simptome consumul de cafea, ciocolata, de dulciuri si bauturi acidulate nu-mi fac tocmai bine, ci mai mult ma deranjeaza.
Cariile pe care le-am avut le-am tratat mereu insa nu inceteaza niciodata sa-mi apara altele si altele.
Singurul aliment care imi face bine este mierea de albine.

In ceea ce priveste partea de Orl am consultat foarte multi medici am facut analize si nimic nu pare sa fie in neregula. Mai departe nu am investigat. Am tot citit pe internet si am vazut ca ar putea sa fie o problema de la stomac, rinichi sau bila.

Dvs ce credeti?

Multumesc
4 comentarii
0
05-10-2009, ora 17:34
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consultati un medic homeopat cu experienta. Aceste simptome sunt cunoscute in homeopatie si tipice pt. un anumit remediu homeopat care va poate vindeca. Aveti multe in neregula dar din pacate medicina alopata nu le vede in analize desi sunt vizibile deja in cele spuse mai sus.
0
06-10-2009, ora 09:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
INvestigatiile la Gastrologie sunt necesare!
0
16-04-2014, ora 23:30
alez
Nu este medic/terapeut
alez
Buna seara, ca sa nu mai deschid alt topic postez aici.
Aceasi problema ca initiatoarea topicului o am si eu.
Si anume am o flegma in gat sau in spatele nasului dar parca nu mereu si o respiratie urat mirositoare cu precadere dimineata si dupa periaoda de inactivitate.
Ce am observat, cand am aceasta flegma urat mirositoare in gat parca atunci imi mrioase gura.
Sunt unele momente cand mananc si imi simt gura curata fara acea greutate in gat(acea flegma) dar parca imi curge nasul.
De la dantura nu cred ca este, am o plomba cazuta si o masea in lucru.
Dar si cand aveam dintii absolut perfecti era aceasi problema.
Aceste flegme nu persista mereu, iar cateodata parca am o nara mai infundata iar alta mai desfundata.
La ce medic ma sfatuiti sa merg...de unde sa incep?
va multumesc frumos.
0
17-04-2014, ora 08:59
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
se incepe cu examen si investiagtiila ORL
daca nu este aici problema.. se fac investuigatii la gastrologie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •