Regim alimentar corect

28-11-2008
Alex2008
Nu este medic/terapeut
Alex2008
Buna,

Numele meu este Alex am 21 de ani 1, 78 si 100 de kg. De curand am inceput sa merg la sala si mar interesa si un regim alimentar o dieta sa ceva care sa ma ajute sa mai dau cateva kg jos. Merg zilnic la sala cel putin 1:30 ore, dar la lucru stau toata ziua pe scaun :(. TIn sa mentinex ca am fost dintotdeanuna mai plinut seman pe partea lu maicamea "oameni de munte". Astept raspuns.
1 comentarii
0
28-11-2008, ora 14:01
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Alex..regimuri alimentare sant...fara numar!Eu zic sa-ti adaptezi un regim pt tine, pe care sa-l poti respecta mai usor.Ca reguli generale..cred ca le cam stii:fara paine(pe cat posibil), 2 litri de apa/zi, fara dulciuri, bauturi acidulate, ultima masa cel tarziu la ora 18(daca te mai apuca foamea mai tarziu mai rontaie un mar sau ceva fructe, sau putina carne fiarta), legume fierte, carnea(preferabil de pui sau vita0fiarta sau gratar, nu maioneza, nu prajeli...si lista poate continua.Tinand cont de principiile astea incearca(sambata sau duminica0sa-ti faci un meniu pt toata saptaman si in functie de activitatile tale ca sa-l poti respecta.Pt a vedea o varietate mai mare de mancaruri de cura cauta pe net ca tre sa gasesti diete.Adapteaza-le la posibilitatile tale materiale si la programul tau.Sa ai bafta si mai ales ambitie!mai scrie-ne peste o luna sa ne spui cat ai slabit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.