Am toate simptomele refluxului gastro-esofagian

08-04-2015
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Buna ziua! de cateva saptamani am o problema suparatoare: am toate simptomele refluxului gastro-esofagian. Dureri in piept, arsuri si ma si simt ca nu primesc aer destul. Este oare posibil ca sucul gasric sa fi intrat in plamani si de aceea sa ma doara in dreptul lor? Va rog sa ma ajutati. Sunt si disperat si speriat. Este posibil asa ceva ca mancarea sa intre pe alta cale decat pe esofag si sa mearga pe trahee?
8 comentarii
0
08-04-2015, ora 17:02
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Ps: cand mananc simt ca imi ramane ceva pe gat.
0
13-04-2015, ora 14:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Iei medicamentele pentru anxietate regulat si inca mai ai aceste simptome ?
0
17-04-2015, ora 08:51
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
La plamani nu am nimic am facut o spirometrie si doctorul mi-a spus ca nu am nimic. Doar daca vreau sa stau linistit sa fac o radiografie dar nu este urgent. Am fost si la ORL si am Candida pe esofag si de acea imi sta mancarea in gat. Medicamente de anxietate nu iau.
0
18-04-2015, ora 23:10
crideda
Nu este medic/terapeut
crideda
Buna Alexis, aceste simptome le am si eu de cand am inceput tratamentul pentru anxietate.Tu ce ai mai facut, ai fost la medic?Ce ti-a zis?
0
23-04-2015, ora 08:39
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Buna @crideda! Nu am mai fost la medic. Acum sunt sigur ca sufar de anxietate si atacuri de panica. Mi s-a inflamat un ganglion de cam multicel si am intrat pe net sa cites. Citind am intrat in panica din nou acel articol spunand de TBC, cancere si multe alte boli. Cand nu ma gandesc la boala nu am nimic. Cand citesc ceva ma apuca toate durerile din lume si o jena in piept, ca si cand nu pot respira.
0
23-04-2015, ora 18:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca esti sigur ca suferi de anxietate, mergi la psihiatru si cere o pastila pentru anxietate.

Poti sa faci si Test de anxietate pe net. Psihoterapie daca te sustin financiar parintii.
0
13-06-2015, ora 09:09
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
@clara_p, ma sustin financiar singur. :)
0
13-06-2015, ora 14:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Atunci poti sa faci psihoterapie daca iti permite bugetul. E cam 100 lei sedinta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Medicamentele antiacide asociate cu risc crescut de deces
  • Efectele adverse ale medicației anti-acide la sugari
  • Medicamentele împotriva acidității gastrice pot favoriza apariția bolilor hepatice
  • Alimente care pot provoca reflux și probleme digestive
  • Refluxul gastric în timpul somnului - cauze, tratament și recomandări
  • Tratament pentru reflux gastroesofagian - medicamente și remedii
  • Arsurile gastrice - cauze, tratament, dietă, remedii și sfaturi
  •