Referitor nerv extras unui dinte

10-11-2015
Craciunica
Nu este medic/terapeut
Craciunica
Buna ziua, am si eu o problema, mi s-a extras nervul unui dinte de aproximativ 2 luni, timp in care am fost la cabinetul stomatologic pentru tratamente de vreo 3 ori, deoerece simteam dureri, apoi mi s-a definitivat lucrarea de aproximativ o saptamana si dupa m-a mai durut cateva zile, apoi a mai incetat, dar dupa o perioada inca 4-5 zile durerea s-a accentuat, nu pot sa ating cu nimic zona respectiva. Care ar fi cauza si ce ma indrumati sa fac ? Medicul care m-a tratat ete plecat din tara pt.cateva zile(4-5 zile ).In eventualitatea unui raspuns, multumesc !
2 comentarii
0
24-01-2016, ora 17:46
Craciunica
Nu este medic/terapeut
Craciunica
Maria
ianuarie 24, 2016 la 3:57 pm
Buna ziua domnule doctor, Ma numesc Maria, de curand am facut ecografie abdominla si spre surprinderea mea am primit un diagnostic ingijorator pentru mine care suna asa : Ficat cu dimensiuni normale, usor steatozic, ecostructura granulara, fara leziuni focalizate intraparenchimatoase, calcifiere 5mm, segment VII. Fara detalii de CBIH sau CBEH. VP- 13mm
Colecist- partial contractat -alitiazic
Pancreas- partial explorabilcefalo-corporeal, hiperecogen, dimensiuni normale, omogrn.
Rinichi stang cu dimensiuni normale, fara detalii de SPC, fara imagini tipice de calculi.
Rinichi drept cu dimensiuni normale, fara detalii de SPS, fara imagini tipice de calculi.
Fata de cele de mai sus va rog mult sa-mi explicati cat de grav este si daca mai pot repara ceva, daca exista tratament pentru calcifierea si ecostructura granulara a ficatului.
Mentionez ca am fost diagnosticata in 2009 cu hepatita cr.virus C, am facut tratament perioada iulie 2011-iunie 2012 cu interferon si ribavirina, la final de tratament viremiea fiind NEDETECTABILA. In tot acest timp de la terminarea tratamentului si pana astazi, am luat suplimente naturite pt. sustinerea imunitatii si a intreg organismului, nu in special pentru ficat, dar cu mentiunea si pt. ficat.
An de an am facut ecografii abdominale, dar pana acum nicio ecografie nu a iesit ca anul asta, adica erau in limite normale, ficat omogen, ceea ce-mi spunea ca este bine. Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc !
0
07-02-2016, ora 20:12
Craciunica
Nu este medic/terapeut
Craciunica
Va rog mult sa-mi raspunda cineva competent la apelul facut mai sus.. Multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul