Recuperarea dupa operatie hematom.

09-06-2012
mihaelaangela
Nu este medic/terapeut
mihaelaangela
Buna seara!
Unchiul meu a fost operat in urma cu 4 zile pentru eliminarea a doua hematoame ce erau pozitionate in zona tamplelor spre frunte.In ultimele zile inainte de operatie deja nu se mai putea ridica din pat, nu mai era lucid si dormea aproximativ tot timpul.
Problema este ca nici la 4 zile dupa operatie nu reuseste sa deschida ochii absolut deloc.Din cate am inteles are pupilele foarte dilatate si de vazut nu vede decat niste umbre.Are momente in care nu este lucid si vorbeste fara sens insa cea mai mare ingrijorare a mea este legata de faptul ca nu reuseste inca sa deschida ochii.
Domnul doctor care l-a operat a spus ca operatia a decurs mai bine decat se asteptau si ca totul a fost in regula insa nici dansul nu isi explica de ce nu reuseste sa deschida ochii.
Va rog sa imi spuneti daca ati mai intalnit astfel de cazuri si care credeti ca ar pute fi cauzele.
Va multumesc din suflet!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul