Recuperare operatie meloreostoza

20-09-2013
C.Andreea
Nu este medic/terapeut
C.Andreea
Buna ziua!Am 20 de ani si in data de 1 iulie 2013 am fost operata la piciorul stang, diagnosticul fiind meloreostoza.Operatia a decurs asa cum trebuia, fara complicatii.Nu a fost nevoie sa imi puna tija, doar cat mi-au curatat partea rea din os, atat.Nu m-a mai durut absolut deloc de cand m-am operat.Am stat 2 luni jumatate cu piciorul in gips, mai precis acum 3 zile mi l-au dat jos, in data de 17.09.2013.Traumatologul mi-a zis ca am pierdut din masa musculara si ca ne vedem peste o luna jumatate, sa am timp de recuperare si sa ma vada atunci cum ma prezint.Mi-a zis sa misc laba piciorului sus/jos pentru a ajuta glezna sa isi revina si ca pot sprijini piciorul in pamant ajutandu-ma de ambele carje pentru inceput.Recuperarea o incep de pe 30 luna aceasta.Intrebarea mea este urmatoarea: ce exercitii as putea sa mai fac acasa pana incep recuperarea la spital si daca sunt sanse ca in maxim 2 luni de zile sa ma recuperez.Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
03-10-2018, ora 17:03
Adelu
Nu este medic/terapeut
Adelu
Buna ziua,

Imi poate da cineva mai multe detalii despre melorestoza?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul