Recuperare - chirurgie toracica

05-02-2012
andramariabivol
Nu este medic/terapeut
andramariabivol
Mama mea (58 ani) a fost operata la institutul M. Nasta- Bucuresti, in urma cu o luna la plamanul drept (extirparea lobului superior) in urma unei infectii puternice pentru care a stat sub tratament cu antibiotic 3 luni. Starea este relativ buna (in comparatie cu utimele 4 luni de suferinta) insa acuza in continuare dureri, inca ia calmante, are dificultati in a respira si a se misca, sta deocamdata numai in casa. In zona sanului are o zona intarita pe care o simte amortita, in acelasi timp acuza intepaturi fulgeratoare in zona mamelonului. Nu stim daca sunt reactii normale. Dupa cat timp o sa treaca durerile?Cand va avea voie sa se spele normal, sau sa doarma pe partea dreapta. Va multumesc
1 comentarii
0
25-01-2016, ora 12:49
Gabriela gerea
Nu este medic/terapeut
Gabriela gerea
Buna ziua, am facut o operatie de biopsie la plamani acum 6 luni. Nu se stia ce anume am. Pana la urma au descoperit ca am tuberculoza miliara. Dupa atata timp inca am dureri mari in zona toracica. Imi puteti spune care ar fi motivele? Multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: