Recidiva tumoare

21-08-2015
elenaef
Nu este medic/terapeut
elenaef
Buna seara.Am scris pe acest forum in iunie despre hidronevroza grad 4.Am facut o operatia de nefrectomie totala, unilaterala dreapta pe cale lombara.Citez dupa constatarile medicului; ureterectomie subtotala pana la nivelul unei formatiuni extraureterale situata la nivel iliac.As vrea sa stiu ce e' nivelul iliac', am citit pe net ca tumoarea se afla la stomac.In 2012 am facut si histerectomie totala uter, ovare, asa ca stiu ca e cancer dar astept rezultatul de la biopsie
2 comentarii
0
22-08-2015, ora 00:13
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
http://anatomie.romedic.ro/fosa-iliaca-dreapta Uita-te aici.

Simti osul acela tare de la bazin cand iti pui mainile pe sold ca si cum ai dansa? Acela e osul iliac.
Pe urma "hidronefroza" nu hidronevroza. Si nu te mai lasa influentata de ceea ce scrie pe net. Din ce citesc aici, n-ai nicio tumora in stomac, probabil ca medicii au eliminat partea afectata- rinichi, uretere si-ai facut si histerectomia. Deci: nu ai nimic la stomac!
Fa-te sanatoasa :)
0
22-08-2015, ora 08:30
elenaef
Nu este medic/terapeut
elenaef
Buna ziua.Am spus ca am tumoare la nivel iliac deoarece pe foaia de iesire scrie recidiva tumorala.M-am apucat sa citesc cand am simtit in parte dreapta o umflatura si intepaturi.La medic trebuie sa ma duc pe24 -8-2015 pentru rezultatul de la biopsie.Multumesc pentru raspuns si scuze pentru gresala.una e hidronevroza si alta hidronefroza.Am scris gresit si la primul subiect scris pe forum.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: