Reactii adverse operatie menisc????

01-10-2009
teocezi
Nu este medic/terapeut
teocezi
Luni 28 sept am suferit o artroscopie genunchi stang pentru curatare menisc rupt. Dupa 10 ore de la anestezie nu urinasem si ma durea burta ingrozitor motiv pentru care mi s-a pus o sonda. Intr-o ora si jumatate am eliminat 2500ml urina. Dupa externare mi s-a dat tratament cu pradaxa 110mg 2pastile seara, arcoxia 90mg -1 pastila la pranz, flexodon A- 2 pastile /zi si zinat 1 la 12 ore. Am luat cu sfatul farmacistului si o pastila de diflucan deoarece sunt predispusa la candidoza. Aseara, miercuri, am fost la farmacie si am cerut farmacistei ceva de stomac deoarece ma durea rau, si mi-a dat venter sa iau 2 pastile cu arcoxia. In timpul noptii am avut, si inca mai am, dureri mari in zona ficatului. De fapt daca lovesc cu palma in partea dreapta -spate (in zona rinichiului drept) durerea ricoseaza in ficat.
Nu stiu daca este vreo reactie adversa de la medicamentele luate sau am facut infectie urinara. Ce sa fac?? Trebuie sa iau legatura cu chirurgul care m-a operat?? Ajutati-ma, va rog
1 comentarii
0
13-10-2009, ora 21:05
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimate Domn,
Din toate punctele de vedere este preferabil sa luati legatura cu chirurgul care v-a operat.
Cu stima,
Dr. Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.