Rana pe uter

08-09-2010
viocontis
Nu este medic/terapeut
viocontis
Am o rana pe uter cred ca de 8 ani.
Acum 8 ani am capatat o infectie la care mi s-au dat sa introduc niste ovule. Ovulele pareau cam abrazive nu ca cele de acum.Dupa terminarea tratamentului am simtit cu degetul acea rana care in timp s-a marit. Tratamentul nu a reusit. Dupa un an am avut un copil. La analizele de la sarcina mi-a iesit trichomonas. Am stat cu infectia alti 3 ani dupa care am tratat-o eu si sotul singuri. (din cauza ce ne-am relocat in USA nu am fost la doctor neavand dureri si costuri f mari). Dupa aceea am avut al doilea copil. La analize nu am mai avut nici o infectie. Papanicolau l-am facut in fiecare an in ultimi 2 ani.
Anul acesta am fost in Romania si am fost la un consult ginecologic si mi s-a spus ca am rana pe uter. Mi s-a dat tratament, spalaturi cu Tantum Rosa si Ovule Cervucig. La doua zile dupa ce am inceput tratamentul am inceput sa sangerez. Am mai continuat tratamentul inca 2 zile iar acum de o zi m-am oprit pt ca sangerarile continua ca la ciclu menstrual. Ciclul l-am avut acum 2 saptamani. Nu am mai avut sangerari pana acum intre perioadele menstraule.
Mentionez ca folosesc prezervativ la contactul sexual.
1 comentarii
0
09-09-2010, ora 15:56
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Prezinta-te cat mai curand la un alt ginecolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.