Rana pe corpul uterin!!!

29-12-2013
yan20ro
Nu este medic/terapeut
yan20ro
Buna ziua! Am intalnit o persoana de sex feminin care in urma cu ceva timp a facut o ecografie endovaginala si i sa spus k are o rana pe uter si k mai apoi sa i se spuna k are cancer de la acea rana netratata si k trebuie sa i se faca o histerectomie.Mia spus k sotul ei este 'bine dotat ' si k nu a mai avut contact cu el de aproximativ 1 an de zile.Imi explica de aceasta persoana k in timpul actului sexual, el atinge un inel acolo in capatul vaginului..cred k este vorba despre excavatia rectouterina sau cea vezicouterina..si k uterul ei se retrage atunci in spre partea superioara a pelvisului.Eu sunt aproximativ 14.5 chiar 15 cm.si ating cervixul ei care uneori de la bataile in el acesta se retrage si cand ma duc mai mult o doare.Acelasi lucru se intampla cand penetrez in spre 'jos ' si chiar si in spre partea abdominala deoarece puna mana in partea dreapta si acuza durere.Oare eu reusesc sa deschid fornixurile vaginale cu penisul meu mic sau e pierdere de timp actul sexual?! Va rog frumos, o persoana 'pregatita' in domeniu imi poate spuna cat de lung ar putea fi sotul ei de a 'frecat ' miometrul corpului uterin si a provocat acea rana.Chiar asa de mic sunt in 'socoteala ' de acea femeie accepta sa faca sex cu mine si cu sotul ei ii este frica de teama sa nu redeschida rana si apoi sa fie cauterizata?!Mi-am pus atatea semne de intrebare (?_), incep sa ma gandesc k dak unii ating corpul uterin cu penisul si il freaca...inseamna ca eu sunt inutil ??crying.Aceasta persoana mai are si anexita pe care o trateaza dar reapare.I s-au prescris antibiotice(Tavanic), ovule, cervugid, ginopsyl, multigyn crema...Dupa acel Cervugid, dimineata i s-au scurs cheaguri, firisoare de sange si mi-a zis k nu e bine !!!Ar mai putea ffi acea 'RANA PE UTER'acolo si datorita ffaptului k eu am un penis mic accepta sexul cu mine?? Sau sunt si eu indeajuns de bine pentru a oferi placere unei femei? Este clar kca nu mai poate avea contact sexual cu sotul ei pentru ca mi-a zis ca nu mai suporta si ii este frica de cauterizare!! Imi puteti spune in ce loc se face acea cauterizare?;pe corpul uterin sau in 'cul de sac'???E clar ca eu nu pot ajunge cu cei 15cm ai mei pana acolo si sa imping cu putere in fundul vaginului pentru a intra in pouch of Douglas..VAROG frumos lamuriti-ma si pe mine cum sta treaba.Va multumesc anticipat si un AN nou plin de bucurii!!!
2 comentarii
0
29-12-2013, ora 20:09
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
--------*

tind sa cred ca este de la o infectie netratata decat de la contact sexual...

(*modificat de admin)
0
30-12-2013, ora 00:08
yan20ro
Nu este medic/terapeut
yan20ro
Imi cer scuze Bia, dar cred ca nu am fost bine inteles :este vorba de o 'rana' practic o 'toceala ' daca pot spune asa a miometrului corpului uterin.Penisul trece de col si intinde vaginul, arcuin bolta vaginala a acestuia si loveste ritmic in corpul uterin acolo undeva la capatul vaginului Te rog intereseaza-te si hai sa dezbatem subiectul...Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici