Radiografie si RMN la o saptamana de sarcina

01-02-2016
ancas_30
Nu este medic/terapeut
ancas_30
Sunt disperata!!!am facut o radiografie si un RMN la genunchi, iar la o saptamana dupa am aflat ca sunt insarcinata..dupa calculele mele, sarcina ar fi avut o saptamana in momentul in care am facut aceste investigatii...sunt disperata, nu stiu ce sa fac..oare a fost afectat? Oare trebuie sa recurg la o intrerupere de sarcina? Va rog mult ajutati-ma!
1 comentarii
0
01-02-2016, ora 12:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Intrati pe site-ul asociatiei Studenti pentru viata. studentipentruviata.ro
Gasiti acolo un formular de contact si un telefon mobil la care ofera consiliere gratuita in situatia crizei de sarcina. Scrieti-le. Au persoane specializate sa va raspunda.

In cazul unui avort corpul copilului e deja format. Are manute, picioruse, degetute, cap, tot ce ii trebuie. Prin avortul chirurgical se rup aceste membre bucata cu bucata si apoi se pun cap la cap toate componentele sa vada daca copilul este intreg, pentru ca mama sa nu faca infectie. Apoi corpul i se arunca la gunoi.

Eu nu as accepta sa i se intample asa ceva copilului meu oricat de bolnav ar fi.

Plus ca radiografia a fost facuta la genunchi, nu neaparat la un organ intern.

Puneti-va credinta si nadejdea in Dumnezeu si mergeti inainte. Multe mame s-au rugat desi medicii le spusesera ca exista posibilitatea ca copilul sa fie bolnav si totusi au nascut copii perfect sanatosi care au devenit bucuria vietii lor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercițiul fizic în cursul sarcinii – benefic pentru mamă și bebeluș
  • Radiografia și sarcina
  • Obezitatea poate fi „transmisă” de la mamă la făt
  • Risc crescut de complicații la gravidele cu astm
  • Un model matematic poate determina cantitatea de bisfenol A care ajunge la făt în urma expunerii materne
  • Exercițiile fizice intense, sauna și băile fierbinți la femeile însărcinate
  • Valorile mari ale tensiunii arteriale înainte de a rămâne însărcinată ar putea crește riscul de avort
  • Sarcina cu risc
  •