Radiografie in sarcina!!!!!

17-03-2011
alinalac
Nu este medic/terapeut
alinalac
Buna ziua. Vinerea trecuta am avut un accident casnic si mi-am spart capul si au trebuit sa imi faca radiografie la cap si la gat ca sa vada daca am cheaguri. Problema este ca am aflat ca sunt insarcinata in 3 sapt. Am fost la Polizu iar un dr de acolo mi-a spus raspicat sa fac chiuretaj ca voi face o leguma. Sunt terminata psihic pt ca vreau acest bebe. De asemenea am luat 3 zile Augmentin pt rana de la cap. Ce e de facut? Sa il pastrez sau nu? Multumesc anticipat.
4 comentarii
0
17-03-2011, ora 19:02
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara draga mea,
scrie la sectiunea DESPRE SARCINA si poate, acolo, un medic, iti va raspunde.

NU pot sa-ti dau niciun sfat, stiu ca ti-e greu de 2 ori,
-accidentul
-sarcina

Alina, ma voi ruga pt.tine.
Fie ca sa ti se indeplineasca dorinta- PE CARE O VREI -...DAR, sa nu uiti de hotararea a 2-3 medici si cat mai repede.

Sanatate si s-auzim de bine.
O seara placuta!
0
17-03-2011, ora 20:01
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
buna alina
lucrurile nu sunt atat de grave pe cat apar. ai facut o singura radiografie ( expunere) banuiesc si ai avut pelerina aia grea de protectie.

cere sfatul mai multor medici inainte sa iei o decizie pripita!

numai bine iti doresc!
0
17-03-2011, ora 21:15
alinalac
Nu este medic/terapeut
alinalac
Va multumesc pt sfaturile voastre si maine ma voi mai duce la alt dr la alta maternitate caci m-am lamurit cu Polizu, si din pacate nu mi-a pus nici o pelerina pe mine ca la radiografiile la cap nu se pune, asa am vazut. Oricum sper sa primesc cat mai repede acceptul sa il pastrez caci este dorit. Va multumesc.
0
17-03-2011, ora 21:42
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara draga mea,

se stie ca, un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu.

NU te speria DAR, asigura-te din "n" parti ca, totul va decurge normal in sarcina si dupa nastere.

Nu accepta DOAR un raspuns -fie el chiar favorabil- verifica si cere pareri ale mai multor medici.

Sanatate, DOAMNE AJUTA sa-ti fie bine!

O seara linistita!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un mineral natural permite o nouă abordare în imagistica cu raze X
  • Cât de des putem face radiografii? (și riscurile asociate)
  •