Raceala la burta e acelasi lucru cu infectia, ori infectia e cauza unei raceli netratate?

25-08-2011
Ralnie
Nu este medic/terapeut
Ralnie
Nu stiu daca ce am eu a ramas o raceala sau e o infectie deja.luna trecuta pe la inceput am inceput sa am o senzatie ca la cistita, si fiind in vacanta am fost la farmacie si am descris ce aveam si atunci farmacista mi a dat niste pastile, le am luat si m am simtit bine apoi.in drum spre casa in avion mi a fost foarte frig la picioare, aerul conditionat fiind in avion rece.in perioada imediat urmatoare am avut dureri atat de mari de ovare, si in special la cel drept, de credeam ca am apendicita, si la fel in loc de menstruatie aveam sangerari insa nu constante ci apareau si dispareau.luna urmatoare iarasi nu am avut menstruatie.luna aceasta mi a venit, insa nu am avut foarte mult.as vrea sa va intreb daca asta ar fi o raceala sau ar fi deja o infectie?cum intru intr-un mediu mai rece pentru picioare, cum ma dor ovarele.Va multumesc
1 comentarii
0
27-08-2011, ora 01:06
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Posibil sa ai o sensibilitate, sau sa fi ramas cu sensibilitate in urma anexitelor..eu zic totusi sa faci si o analiza de culturi din col, sa vezi daca e ceva acolo care provoaca inflamatie..eu zic ca majoritatea bolilor sunt datorate unor bacterii, virusi, nu raceli, cum se zice in popor...daca la analize nu-ti iese nimic, mergi pe antiinflamatoare si mai multa grija cu suprafetele reci..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.