Raceala combinata cu presiune in zona cervicala, omoplat si furnicaturi brat

26-12-2012
laura ca zapada
Nu este medic/terapeut
laura ca zapada
Problema mea a ajuns la durata de vreo luna si jumate, timp in care am avut o prima incercare de raceala cu ganlion, ureche, ochi si cap (dreapta), dupa acest episod ramanand cu durere de cap zilnica, durerile s-au mutat in partea occipitala si sunt mai mult ca o jena, sau o ceafa intepenita si in ultima vreme imi amorteste zona cervicala, ma doare omoplatul la atingere sau miscare si am furnicaturi in brat( tot pe dreapta). De o saptamana jumate am si racit, adica stranuturi si mucozitati abundente de care nu mai scap.Am avut acum in aceasta ultima perioada si vreo 2 sericu putina febra adica 37.3, si vreo doua seri cu putina greata. Am alte seri cand stand culcata pe perna simt o zona rece in lobul occipital dar oarecum mai apropiat de spattele urechii drepte... bineinteles.
In acest rastimp am facut investigatii ca: Cardiologie, Orl, Neurologie, Radiografie coloana cervicala, Ecografie abdominala, exudat la care mi-a iesit stafilococ auriu, analize sange si urina. Toate imi sunt bune, asa mi s-a spus... cu toate ca la sange am MPV-12.2, in conditiile 6.00-11.00, si am PCT-0.34, in conditiile 0.11-0.32.
In continuare eu tot nasol ma simt si nimeni nu stie de ce. Am uitat sa mentionez ca m-am tratat cu antiinflamatoare, augumentin, doxiciclina, ospen, oxaciclina(pentru stafilococ).
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.