REflux gastric

11-05-2010
andreydvl
Nu este medic/terapeut
andreydvl
buna seara.. am fost in urma cu 4 luni diagnosticat cu boala de reflux gastro... Aveam stari de voma probleme cu respiratia..am fkt si un atac de panica iar dupa acel atac mia fost asa rau multa vreme...mi sa mai zis k am si lipsa de calciu...in fine... am urmat tratament cu lanzul si dicarbocalm si am inceput sa ma simt mai bn...am terminat acum 1 luna si cv tratamentul. De vreo sapt a inceput iar sa am dimineata o stare de voma..lipsa de mancare..un nod in gat k o flegma cv... si ragaieli intruna..de l ce oare? as vrea sa stiu..tot din cauza refluxului...Beau ceai de sunatoare momentan..k din kte am inteles e f bun ptr astfel de probleme... Am avut si o nevroza din cauza asta..tot aveam impresia k deabia respir..si ma intepa in dreptul inimi...neuropshihiatrul mia zis k e oboseala..si stres...Tin sa precizez k lucrez l Mc donals..si am 20 de ani..
Puteti sa ma lamurit din ce cauza am aceste stari?
Si ink ceva..eu obisnuit o fire sportiva aproape zilnic faceam sport..fotbal tenis etc...iar de vreun an nu am mai facut deloc efort fizic...e posibil sa ma afecteze si asta? cu acele intepaturi.si senzatii fara aer?
1 comentarii
0
14-05-2010, ora 03:11
andreydvl
Nu este medic/terapeut
andreydvl
imi raspunde si mie cineva.. va rog:)?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.