REZULTAT PAPANICOLAU

21-05-2012
AlexandraT
Nu este medic/terapeut
AlexandraT
Buna seara, am primti rezultatul de la Papa-Nicolau doamna Dr. mi-a spus ca este negativ dar ca apare acolo o reactie inflamatorie mai accentuata si mi-a dat tratament cervugid ovule 12 zile si azitrox doza unica 2 tb! Mi-a recomandat peste 6 luni repetarea testului! Va rog sa imi spuneti ce inseamna acea reactie inflamatorie? Doamna Dr, mi-a spus ca nu trebuie sa imi fac griji si sa ne vedem in 6 luni dar eu am citit f multe pe internet cum ca orice reactie inflamatorie poate ascunde celule cu aspect malign! Ce imi recomandati sa fac dupa tratament? Multumesc
2 comentarii
0
22-05-2012, ora 09:02
tatiana 08
Nu este medic/terapeut
tatiana 08
Buna, Sa citesti mai putin pe net, ca asa fac si eu si imi fac mai mult rau decit bine, imi asociez orice simptom cu cite o boala, stiu ca nu e bine si imi fac mult rau dar tot citesc tot felul de prostii. Incer zile intregi sa nu mai deskid netul...

Referitor la inflamatia de pe col eu zic sati ei corect tratamentul si sa vezi cum tia zis doamna doctor peste 6 luni. La baza acelei reactii inflamatorii poate fi o infectie ceva netratata la timp.

Importanat ca nu ai rana pe col. stai fara griji ia-ti tratamentul si urmareste-te in continuare. Frotiu inflamator se depisteaza la majorit. femeilor active sexual. Si eu am luat gervugid, e un medicament bun pt afectiuni vaginale.

ai grija de tine, sanatate
0
23-06-2012, ora 15:02
amandra
Nu este medic/terapeut
amandra
nu te ingrijora, mai toate femeile au aceal proces inflamator, probabil ai ceva levuri ca mai toate femeile, sau o infectie uro- genitala.
daca testul ti-a iesit ok...fii linistita, toate sau aproape toate avem acel proces inflamator!
sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.