Rezultate excelente in tratamentul insuficientei cardiace!

30-03-2014
Serina
Nu este medic/terapeut
Serina
Mama a suferit anul trecut 2 infarcturi miocardice, dupa al doilea mia spus caredeologul ca are deja insuficienta cardiaca gradul 3-4, Si din pacate in starea ei nu mai exista nici o sansa de vindecare. Am mers la alt cardeolod, acelas raspus. Dupa o luna si jumatate de tratament cu medicamente sintetice am hotarit ca totusi incerc si varianta naturala care am aflat-o de la un alt prieten. Starea mamei se inraurtatea pe zi ce trecea se sufoca noaptea nu putea face mai mult de 5 m si asta cu ajutor, inima ei era deosebit de slaba, peste toate au inceput sa o lase si organele de la cantitatea imensa de medicamente sintetice, ficatul sa marit si rinichii nu mai functionau corect. Medicul curant mi-a interzis cu desavirsire adaugarea la tratament al oricarui produs natural explicind ca oricum no o ajuta si va mai face si reactie cu medicatia data de ei. Stiind ca sanse nu sint am incercat totusi tratamentul naturist, la inceput a luat doar partial apoi cind am vazut ca nu face nici o reactie negativa am tot urcat doza administrata, pasul urmator am inceput sa excludem din medicatia ei citeva medicamente sintetice care deja nu isi mai aveau rostul. ( Cu ajutorul medicului nutritionist, nu dupa capul nostru) Si minunea sa produs! Dupa o luna de tratament deja putea respira normal dar continuind inca crizele de tusa, deja a inceput sa aibe o activitate, la inceput doat citeva ore pe zi. In acest moment au trecut 2 luni jumate de cind a inceput tratamentul naturist si nu mai tudseste, nu mai face retentie de apa in plamini, are vitalitate, poate avea o activitate normala pina la 6 -7 ore pe zi fara probleme. Atentie mare la exagerari si alimentatie. Am primit indicatiile de la medic ca toata perioada de timp cit va fi sum tratament toate trebuie sa le faca fara exagerari. Ieri am fost din nou la cardeolog, nu ii venea sa creada cind a vazut-o, ma intrebat de trei ori ce tratament a luat, daca am respectat ttratamentul dat de el, iam spus ca in mare a fost respectat doar ca a fost mult inbunatatit. Nu stiu daca am voie sau nu sa public tratamentul ei. Formula Flow 10 pe zi, coenzima q10 200 mg pe zi, am citit undeva ca in cazuri grave se poate administra pina la 400mg pe zi in caz de insuficienta cardiaca, EDTA 2 seara, Serra Plus 2 pe zi, Cayene 3 pe zi, Liver Protect 1 seara, Imuno plus 2 pe zi, Tensopril 1 pe zi, Colestatin 1 pe zi, Si ulei de somon salbatic 2 pe zi. Asta este tratamentul ei pentru insuficienta cardiaca, noi locuim in Spania este si pentru nu un ban sa platim medicatia dar in cazul ei ma intereseaza doar sa ii salvez viata! Oricum nu imi vine sa cred diferenta dintre a lua acest tratament sau nu!
7 comentarii
0
31-03-2014, ora 01:24
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
SERINA zilele omului nu le stie decat DUMNEZEU, si eu am trecut cu mama mea prin ceva asemanator in urma cu 5 ani cand la fel medicul nea zis citez: MERGETI CU EA ACASA, si cand am intrebat cand sa vin cu ea la control nea spus: PESTE O LUNA DACA MAI ESTE CAZUL, peste o luna : PESTE TREI LUNI DACA MAI ESTE CAZUL, si la un an cand a vazut-o nu ia venit sa creada a ramas masca, si acum este bine mersi mai bine sta ca mine cu sanatatea, eu iau mai multe pastile ca ea.
DASTA TREBUIE SA NE TRAIM VIATA DIN PLIN.
0
31-03-2014, ora 13:14
Serina
Nu este medic/terapeut
Serina
Sunt de acord, dar nu este cazul la ea, aici vorbim de un tratament care sa vazut clar ca functioneaza, o luna jumate pina a luat medicamentele sintetice a fost tot mai rau, groaznic de rau, medicii nu iau dat sanse ca portiunea distrusa la infarct a fost prea mare si partea nevatamata functiona prea slab, Starea ei a fost groaznica pentru ca se sufoca si nu putea sa doarma in nici o pozitie, nice pe spate nici pe parte inimii ci doar sezind, ce a ce este neodihnitotr pentru o persoana in virsta. Dupa o saptamana deja sa simtit mult mai bine dupa tratament. Am prietena buna care tatal ei are tot la fel insuficienta cardiaca de grad mai mic ca mama dar in timp sa agravat tot mai mult, si de fapt daca cautati informatii medicale veti si afla ca nu exista tratament care vindeca insuficienta cardiaca si doar te mentine in viata un timp dupa care subit decedezi. In mod normal doctorita la externate mia spus ca indiferent cit va mai trai oricum va fi internata repetativ, in prima luna dupa externare la patru zile acasa am intrnato din nou. Ce a ce nu se intelege este faptul ca corpul uman este conceput sa asimileze si la rindul ei sa fie tratat pe baza naturala nu sintetica. Pina dupa al doilea razboi mondial medicamentele au fost din extracte din planta, nemtii au inventat medicamentele sintetice care fiind mai usor de elaborat a explodat o afacere imensa care este controlata in ziua de azi da marii milionari ai lumii in plecial oameni politici. De asta in toate sistemele sigurantei sociale ri medici merg pe aceste tratamente. Am aici o doctorita de provenienta din Romania, si ad discutat cu ea de starea mamei, si mia spus dinsa ce in Spania este intrzis unui medic sa prescrie orice medicati care nu vine din sistrmul farmaceutic. De asta nici nu isi bat capul aici cu asta. In schimb avem doua clinici pe baza naturala renumite pe plan mondial, unul in Malaga si unul in Marbella, este enorm de scump pentru buzunarele noastre unde se trateaza doar cei cu bani multi. Se trateaza boli in mod normal incurabile sau boli unde medicina clasica a renuntat si au rezultate excelente. Am fost la o conferinta medicala, meseria mea fiind de fotografa in zona asta, si intrun fel mascat un pic, se discuta de faptul ca lumea de rind este toatal neinformata despre alimentatie si sanatate. De altfel eceste clinici sunt pentru cei cu bani iar noi prostimea suntem dati pe mina medicini traditionale. Toate medicamentele sintetice au efecte secundare, cu cit tratamentele sunt mai de durata sau pe viata cu atit avem sanse mai mari sa ne distruga organe. Pentru noi e foarte nou ce a ce se intimpla de fapt, inainte totul a fost mai simplu mincarea era de calitate, nu atitea chimicale incepind de la alimentele banale si pina la fructe si legume. Azi probabilitatea sa faci cancer e de trei ori mai mere. Totul e indicat sa se previna. Se poate, dar ne lasam tentati de placeri si nu ne mai gindim la ziua de miine. Eu personal nu astept sa ma ajute eventual cel de sus, actionez inainte de a se intimpla ceva grav. Locuiesc intro lume de milionari, toti au grija de sanatratea lor, prin alimentatie cit mai sanatoasa si consumind produse complementare. Trebuie sa fim informati ca pentru ei noi suntem doar niste numere. Iar multe reclame la alimente sunt pur si simplu mincinoase, ce credem de multe ori ca e sanatos e de fapt o minciuna, au vani si platesc reclamele, ei conduc. Fiecare are dreptul sa decida pe viata lui, eu recomand ca minimul de preventie ce se poate face sa se faca macar, in funtie de posibilitatile financiare!
0
31-03-2014, ora 15:05
Serina
Nu este medic/terapeut
Serina
As mai adauga ceva important, marea majoritate a produselor complementare ce se pot cumpara sunt cu dozaj prea mic, uneori nu stim cit si cum sa administram si asta este o alta problema si din acest motiv avem impresia ca nu ajuta.1 Celor cu probleme de inima le recomand neaparat sa administreze macar coenzima q10 minim 200 mg si cit mai pur. Atentie la vitaminele cumparate din farmacii si alea sunt sintetice marea majoritate. Toate trebuie sa fie cit mai pure si nu sintetice!
0
31-03-2014, ora 20:59
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Cel mai afectat organ este ficatul pt ca acolo se depoziteaza si filtreaza toate toxinele din medicamente sau alimente.
0
01-04-2014, ora 12:53
Serina
Nu este medic/terapeut
Serina
Da asa este, dar ea de cind consuma si Hepato protect nu mai are probleme, Avea ficatul marit, si cel mai mult ia afectat ficatul medicamentul pentru colesterol! Noroc ca am schimbat pe varianta naturala! Colestatin. Clinica asta din Brasov are programe excelente pentru curatirea ficatului de altfel, si cazuti extrem de grave ale ficatului au fost tratate cu succes. Au un medic care a studiat in strainatate tratamente naturiste si a devenit asa de renumit ca acum vin la tratament la el si din strainatate. Tu ce probleme de sanatate ai? Am spus ca si tu iei o multime de pastile? Eu totul cumpar din Romania chiar daca locuiesc in Spania, aici nu se gasesc aceste produse!
0
01-04-2014, ora 19:15
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Multe dar ma incapatanez sa ma vindec, intra la tumori benigne si cancer -- ASA ARATA UN PACIENT CU MULTIPLE METASTAZE si o sa vezi prin cate am trecut si inca trec legat de cancer, recidive si metastaze dar cu tratament de chimio si naturiste totodata am rezultate excelente pana acum tumora a scazut in trei luni de tratament cat a crescut in doua luni de la 3, 7--3, 7 cm la 3--1, 17cm, si au mai disparut inca doua de pe plaman.
0
04-07-2023, ora 09:07
Konstantic
Nu este medic/terapeut
Konstantic
Bună Serina,

Cum aș putea să te contactez personal pentru
a putea să aflu niște detalii in legătura cu
Produsul Formula Flow ?
Multă sănătate îți doresc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.