REZULTATELE UNOR ANALIZE

30-07-2011
iulyan.sandu
Nu este medic/terapeut
iulyan.sandu
bUNA ZIUA, AM 20 DE ANI. AM FACUT HEMOLEUCOGRAMA COMPLETA INSA NU STIU CE INSEAMNA CIFRELE DE PE HARTIE..VA ROG MULT SA MA AJUTATI.
LEUCOCITE : 7.00 (4.00-10.00)
LIMFOCITE(%) : 43.10 (25.00-45.00)
MONOCITE (%) : 9.00 (2.00-10.00)
NEUTROFILE (%)!!!: 46.40 (50.00-70.00)
cHESTIA ESTE CA AM SI UNELE SIMPTOME.MA DOARE UMARUL STANG..MA DOARE SPATELE.SI IN SPATE JOS.NUSH CUM SA II SPUN...MA DOARE SI CAPUL.DE INIMA NU MAI ZIC K AM DATI KND SIMT K RAMAN FARA AER...E CEVA CE AR PUTEA FI?????POATE FI VB DE O LEUCEMIE?????NEUTROFILELE SUNT SCAZUTE IAR LA CELELALTE SUNT APROAPE DE LIMITA.UN SFAT VA ROG.
5 comentarii
0
30-07-2011, ora 12:48
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
mai copilasule, cum te gandesti numai la rau, cum sa fie leucemie???analizele sunt bune, dupa cum ai observat si tu.constat ca la 20 de ani te dor toate cele.care este activitatea ta zilnica??muncesti fizic, stai la calculator???da amanunte..oricum stai linistit, n-ai nici-o boala.
0
01-08-2011, ora 14:55
iulyan.sandu
Nu este medic/terapeut
iulyan.sandu
Nu...nu muncesc fizic.Deocamdata merg la un curs de limba.fac 4 ore pe zi...apoi ma reintorc acasa...nu vad nimic in ceea ce fac a fi stresant.dificil care sa imi provoace atata oboseala.am 20 de ani dar ma simt precum as avea 60..de ce anume???de ce ma doare umarul stang???etc.iar la calc nu stau decat maxim 30 min pe zi.k nu prea am chef..prefer sa dorm..de cancat aproape k nici nu am pofta.si chestii de genul.nu pot sa cred k sunt perfect sanatos..iar cu leucemia.am zis asa din cauza k in ura cu 6 ani o sora dea mea a murit de leucemie si stiu foarte bn care sunt simptomele.nu e vb aici k ma gandesc eu la rau si altfel numi explic.
0
01-08-2011, ora 15:26
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
sa inteleg ca nu te afli in tara??daca da, acolo ai prietenii??cum iti petreci timpul liber??mai de graba esti mai anxios, fiind departe de cei dragi.sunt o sumedenie de motive care ti-ar da aceasta stare...mai vorbim si vom vedea ce trebuie sa faci in continuare.curaj, nu esti bolnav..
0
02-08-2011, ora 17:59
iulyan.sandu
Nu este medic/terapeut
iulyan.sandu
nu...sunt chiar in tara.am fost plecat 12 an dar nu cred k asta are vreo problema...gandirea sa provoace dureri in alte parti ale corpului.ma indoiesc.acum ast sa treaca sapt aceasta si voi reface testul la hemoleucograma.vreau sa vad dak datele sunt schimbate si in ce fel.te voi tine la curent
0
04-08-2011, ora 08:39
Stanica Sorina
Nu este medic/terapeut
Stanica Sorina
Rog interpretarea analizelor suma de urina :ph 6, densitate 1011 culoare galben deschis, turbiditate clara, restul oK.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.