Reiki functioneaza!

04-01-2009
selenar
Nu este medic/terapeut
selenar
Stiu ca este un forum medical, insa si medicina alternativa ar trebui sa o cupe un rol mai mare in vietile noastre. Eu am fost suferinda de mica de diverse boli care au culminat cu dezvoltarea unui fibrom uterin de 6.5 / 8.9 cm. Nu mi s-a recomandat embolizarea si de operat nu doream. Am urmat tratament medical, nu am avut mari rezultate si la recomandarea unei prietene am contactat un terapeut Reiki. Dupa 15 sedinte de doua ori pe saptamana am fost din nou, la recomandarea dansului la ecografie. Cu uimire si evident cu placere am constatat ca fibromul avea acum 2.6 / 4. 3 cm. Mult mai mic. Am continuat terapia si dupa inca o serie am fost la acelasi ecograf si fibromul disparuse. Eram foarte sceptica initial, dar acum recomand acest terapeut la toata lumea.
Il cheama RISVAN VLAD RUSU si aparent este una dintre "somitatile" Reiki in Romania. A scris multe carti pe aceasta tema si preda cursuri deasemenea. Dar important este ca e un om de nota 10!!!
Il puteti gasi pe net pe situl lui -

Selena
6 comentarii
0
15-07-2009, ora 16:53
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Fratilor, atentie cu REIKI ca sunt practici sataniste !
Nu va lasati nici vindecati si nici tratati cu astfel de terapii oculte caci fortele satanice va vor chiar ajuta la inceput pana pune ghiara pe voi !

Va spun din experienta caci cunosc multi astfel de REIKI-aneri carora le plang de mila.
Sunt mult mai bolnavi decat restul, mai ales pe plan psihic si raul mare e ca mai ii imbolnavesc si pe altii. Si este foarte greu de scapat de aceasta boala !!!
0
25-07-2009, ora 00:23
maria67
Nu este medic/terapeut
maria67
Hmmm, d-le scarface, cum se numeste boala la care faci referire ?
Esti cumva doctor ? Si cum se poate scapa de ea ?
0
25-01-2012, ora 16:56
divinespirit
Nu este medic/terapeut
divinespirit
Este adevarata treaba cu reiki, si eu am fost initiata individual de o maestra exceptionala din Bucuresti, iar dupa o perioada mi-au trecut problemele de sanatate, dar in loc sa mergeti la tratamente reiki, mai bine primiti activarile, sunt mult mai eficiente, necostisitoare, si va puteti folosi de ele toata viata. In plus, toate lucrurile bune vin spre mine cu usurinta in toate planurile, asa ca merita!
0
17-02-2013, ora 21:36
michaela2007
Nu este medic/terapeut
michaela2007
Am intrat pentru ca simt nevoia sa clarific unele lucruri:
Am intratt pe 3 sit-uri de reiki( reiki angelic, initiere in reiki si un forum) si am vrut sa ma lamuresc ce este cu reiki-ul si sa imi spun parerea.Am vazut acolo ca toti care scriau, ii laudau si nu puneau nici o intrebare, atunci mi s-a parut ciudat si am vrut sa scriu si eu parerea si sa le pun niste intrebari.Rezultatul : pe unul din sit-uri nu mi s-a publicat ceea ce am scris la mesaje, pe altul, desi avea o rubrica unde "se spun pareri" erau doar tiparite niste mesaje evident numai de bine si nu puteai practic sa postezi, iar pe forum nu "se mai fac inscrieri"... Cam ce parere va face asta? Ce au de ascuns???
Va redau mai jos mesajul care nu mi s-a publicat ca sa va puneti intrebari si sa va gandii ce i-ar fi putut deranja asa de tare si ce au de acuns de nu publica un mesaj critic ???

GANDITI-VA ATENT LA CELE CE VA SPUN SI PUNETI-VA INTREBAREA PE CARE A PUS-O UN CREDINCIOS UNUI ATEU : DACA CREZI IN HRISTOS SI NU EXISTA, NU AI PIERDUT NIMIC, DAR DACA NU CREZI SI EL EXISTA, CE TE FACI???
Oameni buni, incep prin a va pune inca o intrebare:credeti in Hristos?Pentru ca in toate cele ce am vazut aici laudati ceea ce poate face omul...Hristos a zis:"Eu sunt Adevarul, Calea si Viata".Daca El e asa cum a spus, de ce ne trebuie ceva in plus??? Oare ceea ce a facut Isus pt. noi pe cruce nu e de ajuns???Oare Isus s-a sacrificat doar ca noi sa cautam mantuirea sau cum se zice la voi inaltarea, iluminarea, pentru ca noi s-o cautam in alta parte???Apropos de Iluminati-vedeti ca si ei spun lucruri exact ca Reiki-ul, insa ei recunosc ca se inchina fortelor intunericului...
Am citit ceva din cartea "Initiere in ReikI" de Carini si Visconti si am ramas stupefiata de usurinta cu care se amstecau versete din Noul Testament-adica Era Lui Isus Hristos(desi nu se pomenea de Hristos nicaieri si nici nu se spunea, evident ca mantuirea vine doar prin El) cu anumite citate din Ghandi si Budha si din Kant.Era un fel de ghiveci din toate credintele:totul si totusi nimic... Apropos, daca tot va intereseaza reunirea tuturor credintelor si religiilor, exista si secta Ba-Hai care fac acelasi lucru, cu ce ar fi mai bun Reiki-ul??? Mai este un aspect foarte important: NEW AGE care este pomenit foarte des...Ati citit ce inseamna NEW AGE ??? Probabil ca nu, pentru ca ei v-au spus ca este ceva bun legat de reimprospatare a lumii si ati luat-o de buna... Noua Ordine, ca despre asta e vorba, este legata de Anticrist si anumite grupari incearca de cateva zeci de ani sa "implementeze" acest concept, promovat de illuminatti si alte ordine satanice....Nu are nici o legatura cu 12.12.2012 cand spun distinsii maestri Reiki ca s-ar fi declansat new age ăsta.Si daca v-au mintit cu aceasta ocazie, de ce nu v-ar minti si cu alte prilejuri???? Ma ingrijoreaza cel mai tare ca romanii sunt foarte usor de influentat de persoane sau concepte, care vrand sa para autentice si sincere, nu spun ce urmaresc ei de fapt, ci ceea ce fac altii rau:ca televiziunea si religiile manipuleaza, ca politica e in interesul unui grup restrans de influenta etc.ATENTIE !!!Nu toti care fac cunoscute defectele societatii sunt si sinceri !!!!! Ca asa ne-am pacalit singuri si in ceea ce priveste puterea politica de la noi : i-am votat intotdeauna pe Hotii care au strigat cel mai tare "Hotul!".
SI REVIN LA INTREBAREA DE LA INCEPUT : DACA HRISTOS EXISTA SI TU NU AI CREZUT IN EL, CE TE FACI ?
0
17-02-2013, ora 21:52
michaela2007
Nu este medic/terapeut
michaela2007
A si ca sa vedeti ca au ceva de ascuns : acum 2 minute am incercat sa mai trimit un mesaj pe http://reiki-angels.com si nici nu mi-a mai zis ca mesajul e in asteptare, pur si simplu nu a mai vrut sa mi-l ia !!!
Asta se intampla numai daca cineva blocheaza constient mail-ul dupa ce am mai incercat sa mai trimit un mesaj pe care NU AU VRUT sa-l publice !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ASA CA ATENTIE IN CINE CREDETI, CEEA CE MI S-A INTAMPLAT ESTE ELOCVENT !!!!
DESCCHIDETI OCHII ROMANI !!!
0
08-06-2023, ora 22:26
Ccc2000
Nu este medic/terapeut
Ccc2000
Unul dintre doctorii cu rezultate fabuloase in tratarea fibroamelor si chisturilor este doamna doctor KAO MIN de la clinica Lotus Chinese Therapy care a rezolvat multe cazuri de fibrom uterin crescut semnificativ si chisturi ale diferitelor cunostinte din jurul meu cazuri pentru care era recomandata operatia. Este doctor in medicina chineza traditionala si un acupuncturist de exceptie specializat pe aparatul reproducator.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Reiki

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Terapia radianta - Reiki
  •